Quantcast

Valdovų rūmuose – Baroko dialogai

  • Teksto dydis:

Šį sekmadienį, kovo 10 d., V tarptautinio Marco Scacchi senosios muzikos festivalio koncerte Valdovų rūmuose muzikuos Lietuvos kamerinis orkestras (LKO).

Kolektyvas pasirodys su ypatingo publikos susidomėjimo sulaukusiu, Didžiojoje Britanijoje gimusiu smuikininku Hugo Ticciati, koncerte dalyvaus vokiečių violončelininkas Julianas Arpas. Skambės programa „Baroko dialogai“ – muzikinis pokalbis tarp didžiųjų baroko meistrų Johanno Sebastiano Bacho ir Antonio Vivaldi bei XX–XXI amžiaus sūnų – Igorio Stravinskio, Arvo Pärto ir Arturo Maskato.

Vakaro pagrindinis solistas – smuikininkas ir dirigentas Hugo Ticciati – koncertuoja tokiose pasaulio salėse kaip „Carnegie Hall“ Niujorke, „Symphony Hall“ Čikagoje, „King’s Place“ ir „Wigmore Hall“ Londone, „Muziekgebouw aan’t IJ“ Amsterdame, Berlyno „Konzerthaus“, Marijos teatras Sankt Peterburge, Šanchajaus Rytų meno teatras. Solistas pasirodo su Bazelio ir Mančesterio kameriniais orkestrais bei jo paties suburtu „O/Modernt Orchestra“, bendradarbiauja su tokiais atlikėjais kaip Evelyn Glennie, Anne Sofie von Otter, Stevenas Isserlisas, Angela Hewitt, Olli Mustonenas. Šiais metais H. Ticciati tapo „Orchestra da Camera di Perugia“ vyriausiuoju dirigentu. Jis yra ir šio vakaro programos sumanytojas.

Kompozitorius Arvo Pärtas, kurio kūrinys „Fratres“ skambės šiame koncerte, H. Ticciati apibūdino kaip žmogų, turintį retą sugebėjimą perteikti muzikos gelmę. Šis jaunas atlikėjas garsėja intelektualiu požiūriu į muzikavimą, kurį sieja su literatūra, filosofija ir netgi meditacija. Vien pastarąjį sezoną smuikininkas griežė įvairiausią repertuarą nuo Johanno Sebastiano Bacho iki Alfredo Schnittke’s, pirmą kartą pasaulyje atliko Tobiaso Broströmo, Sergejaus N. Jevtušenkos, Alberto Schnelzerio kūrinius. Savo opusus jam yra paskyrę Erkki-Svenas Tüüras, Pēteris Vaskas, Svenas-Davidas Sandströmas, Judith Weir ir kiti.

Koncertui su LKO H. Ticciati sumanė programą „Baroko dialogai“ ir ją sukomponavo iš didžiųjų baroko meistrų bei XX–XXI a. kompozitorių, vienaip ar kitaip kūryboje naudojančių baroko epochos patirtį, kūrinių. Girdėsime Johanno Sebastiano Bacho „Brandenburgo koncertą“ Nr. 3 G-dur, BWV 1048 ir Adagio iš Koncerto smuikui ir orkestrui E-dur, BWV 1042, Antonio Vivaldi Koncertą styginiams d-moll, RV 127, Igorio Stravinskio Concerto in D styginių orkestrui, Arvo Pärto „Fratres“ smuikui, styginiams ir perkusijai bei Arturo Maskato Concerto Grosso smuikui, violončelei, styginiams ir perkusijai.

Violončele solo grieš Julianas Arpas. Šis vokiečių violončelininkas studijavo Hannso Eislerio muzikos akademijoje Berlyne pas Borisą Pergamenschikową, vėliau – pas Davidą Geringą ir Eberhardą Feltzą. Kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas, J. Arpas pasirodo įvairiuose muzikos festivaliuose, kaip antai Šlėzvigo-Holšteino, Reinigau, Montrė, „Beethovenfest“ Bonoje, „SoNoRo“ Bukarešte, Oksfordo kamerinės muzikos ir kituose. Violončelininkas yra vienas iš festivalio „Zeitkunst“ sumanytojų, jo programos skambėjo Pompidou centre Paryžiuje, taip pat Berlyne, Izraelyje, D. Britanijoje ir Brazilijoje. Ne vienas kompozitorius (Samiras Odeh-Tamimi, Sarah Nemtsov, Violeta Dinescu) paskyrė J. Arpui savo kūrinius. Violončelininkas veda meistriškumo kursus, dėsto Graco muzikos ir teatro universitete. J. Arpas daug koncertuoja ir įrašinėja muziką su pianistu Casparu Frantzu (Duo Arp/Frantz).

Smuikininko Hugo Ticciati, violončelininko Juliano Arpo ir LKO koncertas „Baroko dialogai“ vyks kovo 10 d., sekmadienį, 19 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių