Už grafičių valymą teks mokėti namų savininkams

Nuostolius dėl subjaurotų statinių skaičiuojanti sostinės savivaldybė ketina reikalauti, kad grafičius nuo pastatų jų savininkai nusivalytų patys. Rūmuose ant Tauro kalno – sujudimas. Ryte į darbą atėję pastato nuomininkai pastebėjo, kad buvusių Profsąjungų rūmų fasadas virš kolonų pasipuošė spalvotu grafičiu.

Pasak darbuotojų, anksti ryte šunį išvedęs pasivaikščioti senukas esą matęs keturis ant virvių pakibusius vyriškius, dažančius pastato frontoną.

„Čia, be abejo, turėjo būti jauni žmonės, nes užlipti galima tik vienoje – gaisrinėmis kopėčiomis, o jos yra gan aukštai nuo žemės. Tai yra labai pavojingas dalykas“, – teigė rūmų nuomininkė Dalia Kurauskaitė.

Pastato nuomininkai teigia jau užsisakę kraną šiai teplionei uždažyti ir ketina įtaisyti stebėjimo kameras, kad panašūs atvejai nesikartotų, nes rūmų ant Tauro kalno sienas grafičių piešėjai yra labai pamėgę.Visa tai kainuosią iki 30 tūkst. litų.

Pasak merijos darbuotojų, grafičių problema sostinėje įsisenėjusi ir sunkiai sprendžiama. Savivaldybė yra pasirašiusi sutartį su viena iš kelių mieste veikiančių grafičių valymo įmonių dėl piešinių naikinimo keturiose miesto seniūnijose. Tam per metus tenka pakloti maždaug 0,5 mln. litų, tad savivaldybė gegužę pasibaigsiančios sutarties pratęsti nebeketina.

„Buvo pagal sutartį tie fasadai valomi, bet dabar, sutarčiai pasibaigus, patys pastatų savininkai turės prižiūrėti, administratoriai turės valyti tuos fasadus“, – tvirtina Vilniaus savivaldybės Aplinkos ir energetikos skyriaus vedėja Stasė Kvederienė.

Nesusitvarkiusių pastatų savininkai bus baudžiami baudomis iki 2 tūkst. litų.

Pasak policijos pareigūnų, dėl galimo turto naikinimo piešiant grafičiais pernai gauti 122 pareiškimai, tačiau ikiteisminiai tyrimai pradėti tik 18 atvejų.

Vilniaus savivaldybė yra patvirtinusi 7 vietas, kur grafičių entuziastai gali piešti. Tačiau vienoje iš jų apsilankę LTV „Panoramos“ žurnalistai įsitikimo, kad naujiems piešiniams vietos ten kaip ir nelikę. Kas žino, gal sieną atnaujinus ir vietos naujiems piešiniams atsiradus, jų mažiau nugultų ant pastatų centrinėse Vilniaus gatvėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

taigi

taigi portretas
šitiek metų savivaldybės kovojo su šia problema, o kai tapo bejėgiais, visą atsakomybę užmetė ant namų savininkų pečių....Tai kaip dabar Jūs įsivaizduojat, ar daugiabutis turi sudaryti budėjimo grafiką, ir, pasiėmus šautuvą, užtaisytą druska, eiti aplink namą dieną-naktį? Ar čia ne policijos darbas? Kodėl aš, pvz., turiu mokėti už tai, ko nepadariau? Manau, teismai dar yra, ir ne tik Lietuvoje....

Kerpe

Kerpe portretas
Koks idiotas tai sugalvojo,tai tegu ir valo? Kodel mes gyventojai kalti,jei musu jaunimas nemoksos tersia savo miesta?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių