Quantcast

„Trimitas“ toliau stebins klausytojus

Lietuvos valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro "Trimitas" vyriausiasis dirigentas Ugnius Vaiginis tikino, kad jo kolektyvas negailės staigmenų muzikos gerbėjams, ir netgi užsiminė apie kelias paslaptis.

"Ruošiamės jau nebe pirmus metus, todėl matome kolektyvo strategiją. Nuolat norisi pasikviesti naujų svečių: ir dirigentų, ir atlikėjų. Norisi naujų projektų", – apie jau 57-ąjį sezoną sakė U.Vaiginis.

Kalbėdamas apie jau įvykusius koncertus, kaip vieną svarbiausių dirigentas įvardijo "Mėgstamų filmų pasaulyje". Tai buvo baigiamasis edukacinės programos "Muzika po pamokų" koncertas.

"Edukacinę kryptį mes labai norime puoselėti", – tikino U.Vaiginis. "Trimitas" kartu su dirigentu ir orkestro vadovu Deividu Steponkumi tam skiria labai daug dėmesio.

Pašnekovas prisipažino, kad programą "Muzika po pamokų" sugalvojo pats prieš bene dvidešimt metų, kai pradėjo savo karjerą "Trimite".

"Amžiną atilsį mūsų ilgametis dirigentas Romas Balčiūnas, kai atėjau dirbti 1993 m., manęs paklausė, ką aš galėčiau įnešti naujo į tą orkestrą, ir aš, būdamas dar visiškai jaunas dirigentas, pasiūliau, kad reiktų pradėti edukacinių programų ciklus, kurie padėtų ugdyti ir puoselėti jaunąjį klausytoją. Šiandien jau galėčiau pasakyti, kad esame išsiugdę būrį klausytojų", – atviravo dirigentas.

Jis pasakojo, kad dabar orkestras mokyklų nesirenka pats, nes dažniausiai mokyklos pačios susisiekia ir paprašo apsilankyti. Dėl šios priežasties jau dabar norinčių sąrašas užpildytas ir kitiems metams.

Edukacinė programa įdomi tuo, kad vaikams parodoma, kokią reikšmę kino filmams turi muzika. Kaip sakė pats dirigentas, orkestras moksleiviams atveria kino filmų užkulisius, kuriuose muzikiniais momentais įprasminami personažai, kuriama emocija.

"Juk žiūrint filmą orkestro nematyti. Vaikams tai lyg ir naujai atrastas momentas. Tai yra labai svarbu. Jie pradeda visiškai kitaip ne tik girdėti, bet ir matyti muziką, kuri yra neatsiejama filmo dalis. Kai mokyklos išgirsta ir pamato tą projektą, tada jos ieško mūsų", – sakė U.Vaiginis.

Tokiuose koncertuose skamba muzika iš gerai žinomų kino filmų: "Titaniko", "Simpsonų", "Karibų piratų" ir kitų.

Projektas kitais metais turėtų apimti ir kitus šalies regionus, ne tik sostinę.

Pašnekovas džiaugėsi, kad per koncertus, taip pat edukacinius, salės dažnai būna pilnos, o bilietai išperkami labai greitai.

Taip pat planuojamos ne vienos gastrolės.

Dirigentas paatviravo, kad "Trimitas" ketina atlikti ir naujausių pasaulyje kūrinių.

"Nenorėčiau dar išduoti paslapties, bet gali būti, kad turėsime kviestinį dirigentą iš užsienio", – sakė U.Vaiginis.

Jis taip pat atskleidė paslaptį, kad gali būti, jog pirmą kartą pučiamųjų instrumentų istorijoje orkestras pastatys operą. Tiesa, jos autoriaus dirigentas neatskleidė. Esą dar nežinia, ar opera tikrai bus pastatyta, nes kol kas sklandanti tik idėja, tad nesinori pirma laiko pažadėti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių