Tenoras iš Gruzijos dainuos „Bohemoje“ ir „Traviatoje“

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) dainuos žymus gruzinų tenoras Otaras Jorjikia. Sausio 6 d. „Bohemos“ spektaklyje jis atliks Rudolfo, o sausio 11 d. „Traviatoje“ - Alfredo partijas.

Pirmą kartą LNOBT jis pasirodė 2016 m. gruodį - dainavo Alfredo partiją operoje „Traviata“. Šį kartą O. Jorjikia Vilniuje pakartos ne tik šį, nuo karjeros pradžios jį lydintį operos vaidmenį, bet ir įgyvendins savo seną svajonę - pirmąkart dainuos Rudolfo partiją Giacomo Puccinio operoje „Bohema“.

Tiek „Bohemoje“, tiek „Traviatoje“ pagrindine tenoro iš Gruzijos partnere taps lietuvių scenos primadona Viktorija Miškūnaitė, šiuose spektakliuose dainuosianti Mimi ir Violetos partijas.

O. Jorjikia jau vaikystėje buvo vadinamas vokalo vunderkindu. Jo tėvai greitai atkreipė dėmesį, kad kitus kieme šūkaujančius vaikus kaimynai tildydavo, bet penkiamečio Otaro patys prašydavo padainuoti.

Iš pradžių berniukas savo talentą lavino gruzinų liaudies dainų ansamblyje. Tačiau muzika anaiptol nebuvo vienintelis jo užsiėmimas - judrus vaikas pasižymėjo kaip geras futbolininkas, pasvajodavo ir apie kino aktoriaus karjerą. Todėl baigęs mokyklą įstojo į Vienos scenos menų studiją, o besimokydamas joje tapo garsaus tenykščio Muzikų sąjungos choro nariu. 2007 m. sugrįžęs į tėvynę, nedvejodamas ryžosi operinio dainavimo studijoms Tbilisio valstybinėje Vano Sarajišvilio konservatorijoje.

2013 m., baigęs konservatoriją, O. Jorjikia buvo priimtas į Tbilisio valstybinį Zakarijos Paliašvilio operos ir baleto teatrą. 2014-aisiais jame ir debiutavo Don Alvaro vaidmeniu Giuseppe's Verdi operoje „Likimo galia“.

Tais pačiais metais O. Jorjikia tapo Italijoje, Buseto miestelyje netoli Parmos, rengiamo tarptautinio konkurso „Voci Verdiane“ (Verdi balsai) finalininku ir gavo Alfredo vaidmenį trijų Italijos miestų (Bolonijos, Parmos ir Buseto) teatrų drauge rengtame G. Verdi „Traviatos“ pastatyme.

Taip prasidėjo tarptautinė jo, kaip operos solisto, karjera. Ji smarkiai pasistūmėjo į priekį 2016-2017 metų sezoną, kai O. Jorjikia gavo galimybę tobulintis Ciuricho operos studijoje. Jam, kaip perspektyviam tenorui, šiame teatre buvo suteikta galimybė dainuoti G. Verdi operose „Don Karlas“, „Makbetas“, „Kaukių balius“, taip pat dalyvauti atliekant to paties kompozitoriaus „Requiem“.

2016 m. O. Jorjikia laimėjo pirmąją premiją Maskvoje vykstančiame tarptautiniame Galinos Višnevskajos operos solistų konkurse. Tais pačiais metais tenoras debiutavo Sankt Peterburgo Marijos teatro scenoje pastatytoje G. Verdi operoje „Simonas Bokanegra“, kurioje pagrindinę partiją atliko Placido Domingo.

2017-ųjų pradžioje O. Jorjikia kaip Alfredas G. Verdi „Traviatoje“ debiutavo Maskvos Didžiajame teatre, tų pačių metų rudenį kaip Hercogas G. Verdi „Rigolete“ - Varšuvos Didžiajame teatre. O jau netrukus, 2018 m. kovą, tenoras debiutuos ir Sidnėjaus operoje savo mėgstamu Don Chosė vaidmeniu Georges'o Bizet operoje „Karmen“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių