Sporto mugė pritraukė gausų būrį vilniečių

Pažintis su sporto klubais, būreliais, varžybos, pramogos ir dviračių išpardavimas – tokią veiklos įvairovę šeštadienį sporto mylėtojams pasiūlė „Vilniaus sporto mugė 2013“. Trečius metus „Litexpo“ centre organizuojama mugė laikoma didžiausiu sostinės sporto renginiu.

Pasak organizatorių, mugės tikslas – kad žmonės rastų sau tinkamą sporto užsiėmimą, o ir sporto klubai bei vaikams skirti sporto būreliai nebūtų apytuščiai. Tad lankytojams sudaryta galimybė susipažinti su įvairiomis sporto mokyklomis, būreliais, klubais, sporto federacijomis, dalyvauti įvairiose treniruotėse, klausytis pranešimų ar bendrauti su žinomais sportininkais.
Vis dėlto beveik sausakimšose parodų rūmų salėse daugiausia susidomėjimo sulaukė populiariausios sporto šakos – pavyzdžiui, prie krepšinio stovų netrūko norinčiųjų išmėginti rankos taiklumą, tuo metu įvairias šokių mokyklas pristatantys stendai stovėjo apytuščiai. Netrūko ir norinčiųjų išmėginti tenisą ar badmintoną, ne ką mažiau vaikus domino paimti į rankas žolės riedulio lazdas, pasigalynėti rankų lenkimo rungtyje.

Kantriai stebėjusi su ledo ritulio lazda pirmąkart šėlstantį sūnų Lina sakė, kad vaikas jau išbandęs keletą būrelių, tačiau ko norėtų šiemet, dar nežino.

„Pernai bandė krepšinį, bet lyg ir nelabai patiko. Žiūrėsim, gal išsirinks ką nors“, - šyptelėjo Lina.

Mugės organizatorės VšĮ „Sveikas miestas“ direktoriaus Manto Paulausko teigimu,  pernai mugė sulaukė maždaug 10 tūkst. lankytojų, panašaus skaičiaus tikimasi ir šiemet. O viskas esą daroma dėl vieno pagrindinio tikslo – išugdyti vaikų įprotį sportuoti.

„Rengdami masinius sporto renginius siekiame ne tik supažindinti tautiečius su kuo daugiau įvairesnių sporto užsiėmimų, bet ir ugdyti sveiką įprotį sportuoti nuo mažų dienų. Džiaugiamės, kad pastaruoju metu šalyje atsiranda vis daugiau talentingų, šalies vardą garsinančių jaunųjų sportininkų ir tikime, jog ši mugė gali būti paskata bei puiki galimybė išsirinkti tai, kas artima tiek vaikui, tiek suaugusiam“, - sakė M.Paulauskas.

Pirminė renginio idėja esą buvo didžiausią dėmesį skirti vaikų būreliams, tačiau galiausiai nuspręsta muge sudominti įvairaus amžiaus Vilniaus gyventojus.

„Pati pirmoji idėja buvo orientuota į vaikus, kurie žino savo pamokų grafiką ir ieško popamokinio užsiėmimo. Bet iš tikrųjų mugė išsiplėtė tiek, kad ir darželius lankantys vaikučiai gali susirasti sau mokyklėlę, pvz., šokių ar baleto, taip pat ir senjorai gali atrasti jogą ir Tai Či užsiėmimus. Tad galima drąsiai sakyti, kad mugė skirta Vilniaus miesto gyventojams, kad jie susirastų sau patinkantį užsiėmimą ir pagal gyvenamąją vietą, ir pagal finansines išgales, trenerio simpatijas“, - pasakojo organizatorius.

Iš viso renginio metu savo veiklą pristatė 160 dalyvių. Tarp jų – Kubos, gatvės, rytietiškų, tribal šokių mokyklos, baleto bei meninės gimnastikos mokyklos. Lankytojai turėjo progą susipažinti ir su Okinavos Goju-ryu, Kyokushin karatė, Vietnamo tradicinio kovos meno Niat Nam, Aikido, Bujinkan, tradicinio Ušu, Capoeira kovos menų mokyklomis. Savo pasirodymus rengė lindyhop, house, b-boy, hip hop ir kt. stilių šokių klubai.

Kol vaikai su tėveliais  rinkosi tarp gausybės siūlomų būrelių ir svarstė, kokią naują sporto šaką galėtų išbandyti naujais mokslo metais, galimybe prisistatyti džiaugėsi ir sporto mokyklų savininkai. Pavyzdžiui, „Sostinės krepšinio mokyklos“ (SKM) vadovas Andrius Čerškus pasakojo, kad jo mokykla sporto mugėje dalyvauja jau trečius metus. Ir rezultatų matyti – pernai bent dešimt naujų auklėtinių per mugę SKM pritraukė. Panašaus rezultato esą tikimasi ir šiais metais.

„Šiemet mugė organizuojama geresniu laiku – rugsėjį dar ne visi vaikai būna išsirinkę popamokinę veiklą. Rengiam čia tokius mini turnyrus, vaikai meta iš artimesnio atstumo, aš – iš toliau, o kas pralaimi – daro atsispaudimus. Jau šimtą šiandien padariau“, - kaip savo mokyklai pelno simpatijas, pasakojo A.Čerškus.

Mugės metu vyko ir parodomoji sporto klubų programa, nuotykių trasoje lankytojai noriai karstėsi „UNO Park“ laipiojimo varžybose.

Didelio susidomėjimo sulaukė ir dviračių paroda bei sezono pabaigos jų išpardavimas, sporto aprangos kolekcijų pristatymai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių