Quantcast

Spektaklis „Skaičiuoklė“ – istorija apie karą ir žmogaus santykį su laiku

  • Teksto dydis:

Po metus trūkusių derybų – Rusijos teatro scenos sensacija, įvairių Teatro Oskaro „Auksinė kaukė“ kategorijų nominantas, fenomenalus spektaklis „Skaičiuoklė“, kurį pastatė Ženia Berkovič pagal išgarsėjusią Tamtos Melašvili pjesę. Balandžio 17-ąją (penktadienis) 19 val. jaukioje sostinės Šokių Teatro scenoje (Kosciuškos g. 11, Vilnius) bus galima pamatyti teatro meno kūrinį, sujaudinusį protus ir širdis net pačių išrankiausių scenos meno mėgėjų, profesionalų spektaklį, į kurį Maskvoje neįmanoma gauti bilietų ir kuris pirmauja tarp geriausių, drąsiausių ir aktualiausių meno protrūkių.

Spektaklis „Skaičiuoklė“ – tai sukrečianti ir baisi istorija apie dvi likimo nuskriaustas 13 metų mergaites gūdžiame Sakartvelo kaime gruzinų ir abchazų konflikto metu. Spektaklio veiksmas vyksta praeito šimtmečio 90-aisiais metais. Kaime liko tik vaikai, neįgalūs senyvo amžiaus žmonės, luošiai ir bejėgės moterys. Visi laukia, kada atidarys „koridorių“, bet jo neatidaro, ir vilties išsigelbėti praktiškai nėra. Tai istorija apie karą, apie tapimą suaugusiu, apie žmogaus santykį su laiku ir erdve, kurioje jis privalo egzistuoti. Nepaisant viso vaizduojamų įvykių ir aplinkybių siaubo, čia daug juoko – juk istorija yra pasakojama vaikų, kuriuos net didžiulės katastrofos fone domina maži, privatūs (bet tokie svarbūs kiekvienam vaikui) dalykai, lūpomis.

Specialiai spektakliui dailininkė Ksenija Sorokina sukūrė keletą autorinių instaliacijų ir lėlių, nukeliančių mus pas skirtingų laikų Niko Pirosmani, Sergėjaus Paradžanovo, Rezo Gabriadze savito meno herojus.

Pjesės autorė Tamta Melašvili gimė 1979 metais Ambrolauri mieste Šiaurės Sakartvele.

Šiuo metu ji gyvena Sakartvele ir dirba moterų teisių gynėja ir genderinių klausimų eksperte. „Skaičiuoklė“ buvo išleista Tbilisio leidykloje „Diogen“ 2010 metais. 2013 metais apysaka buvo išversta į vokiečių kalbą ir laimėjo Vokietijos literatūros premiją.

Režisierė – Ž. Berkovič; scenografija, kostiumai, lėlės – K. Sorokina; kompozitorius – Mitia Burcevas; choreografija – Jelizaveta Muravjova; šviesa – Jelena Perelman; direktorius – Аleksandras Andrijevičius.

Vaidina: Jelena Machova, Nataša Gorbas, Мarietta Cigal-Poliščiuk, Аnastasija Sapožnikova, Julija Skirina, Аleksandr Čerkasov–Sluzitel, Uljana Lukina, Ira Sova.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių