Quantcast

Spektaklis „Ledi Makbet” Baltarusijos festivalyje pelnė aukščiausią įvertinimą

  • Teksto dydis:

Praėjusią savaitę Jaunimo teatras vyko gastrolių į tarptautinį festivalį Baltarusijoje „Belaja veža”. Jau grįžusią į Vilnių kūrybinę grupę pasiekė džiugi žinia – spektaklis „Ledi Makbet” tapo absoliučiu festivalio favoritu ir laimėjo „Grand Prix” apdovanojimą.

Baltarusijos žiniasklaida vieningai sutaria, kad šių metų festivalis buvo kupinas eksperimentų ir paradoksų, rašoma teatro pranešime. Vos per vieną savaitę buvo parodyti 23 spektakliai penkiose skirtingose miesto erdvėse, organizatoriai sugebėjo sukviesti teatrus net iš 13-likos  šalių. Šį kartą didelis dėmesys buvo skirtas teatro teoriniams ir praktiniams seminarams.  Aktoriai, režisieriai, dramaturgai galėjo dalyvauti net septyniolikoje taip vadinamų „master –klass“ užsiėmimų.

Kaip teigia rusų teatro kritikė Irina Plotnikova nepaisant to, kad festivalis pradžioje skelbė net kelias temas, šiais metais visus spektaklius vienijo „Karo ir taikos“ leitmotyvas. „Visai nesvarbu ar tai būtų politinė ar psichologinė kova, ar gėrio ir blogio grumtynės, dviejų priešingų polių dvikova buvo raudona linija brėžiama kiekviename spektaklyje “, - sakė plačią festivalio programą stebėjusi kritikė.

Režisieriaus Algirdo Latėno 2011 m. sukurtas spektaklis pagal žymiąją Shakespeare‘o tragediją „Makbetas“ sužavėjo festivalio organizatorius ir užsienio teatro kritikus. Jau pirmoje spektaklio recenzijoje rašoma: „A. Latėnas sukūrė labai  intelektualų spektaklį, reikalaujantį iš žiūrovo rimto dalyvavimo ir įtemptų apmastymų. Kaip ir kiti jo spektakliai, šis yra pažymėtas žvaigždute, kitaip tariant jo uždavinys yra žymiai pasunkintas, ne visiems įkandamas. Jame daug simbolių, metaforų ir žinoma, citatų, vedančių mus į kitus žymaus klasiko kūrinius“.
Spektaklyje pagrindinius vaidmenis atlieka aktoriai, buvę A. Latėno studentai Viktorija Kuodytė ir Sergejus Ivanovas. „Makbetas – vaidmuo, kurio neįmanoma iki galo suvaidinti, - sako aktorius, - jame slypi didžiuliai prasmių klodai. Monologe, netgi viename sakinyje kiekvieną kartą galima išsakyti vis skirtingą mintį, nuotaiką, savijautą“.

Festivalio „Belaja veža“ tikslas – pristatyti įvairių pasaulio šalių valstybinius teatrus, plėtojančius klasikines scenos tradicijas ir tuo pačiu ieškančius naujų, šiuolaikinių teatrinės raiškos būdų. Nuo 1996 metų gyvuojantis vienas didžiausių ir svarbiausių Bresto miesto renginių visada pritraukia daugybę tarptautinės publikos. Per visą festivalio gyvavimo laikotarpį buvo pakviesti teatrai ir kritikai net iš 54 šalių. 
 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių