Sostinės MO muziejuje bus ir kino

  • Teksto dydis:

Spalio 18 d. duris atveriančio MO muziejaus lankytojų laukia ne tik įspūdinga modernaus ir šiuolaikinio Lietuvos meno kolekcija, besikeičiančios parodos, renginiai, bet ir reguliarūs kino seansai.

Naujasis muziejus, įsikūręs Vilniuje, buvusio „Lietuvos“ kino teatro vietoje, kino mėgėjus džiugins kino teatro „Pasaka“ sudaryta filmų programa.

Kino seansai MO muziejuje vyks kiekvieną savaitę, nuo ketvirtadienio iki sekmadienio. Žiūrovų laukia muziejaus erdvei parinkti kino teatro repertuaro filmai ir specialios filmų peržiūros, lydimos pristatymų bei diskusijų.

Pirmasis bendras MO muziejaus ir kino teatro „Pasaka“ seansas įvyks jau rugpjūčio 29 d. „Kine po žvaigždėmis”. Valdovų rūmų kieme kino ir meno mylėtojų laukia dokumentinio filmo „Peggy Guggenheim: priklausoma nuo meno”  (Peggy Guggenheim: Art Addict, 2015) peržiūra. Žiūrovai ne tik išvys ryškų vienos garsiausių meno kolekcininkių portretą, bet ir pirmieji sužinos, kokių filmų galima laukti MO muziejuje vyksiančiame kine.

„Džiaugiamės, kad vietoje, kurioje buvo įsikūręs „Lietuvos” kino teatras, tęsime gero kino tradicijas. Pirmam bendram muziejaus ir kino teatro seansui filmas apie kolekcininkę Peggy Guggenheim pasirinktas neatsitiktinai. Dažnai kalbėdami apie meno pasaulį pamirštame mecenatų, kolekcionierių indėlį. Tai žmonės, be kurių meilės menui daugybė kūrinių net nebūtų sukurti arba nebūtų išsaugoti,“ – pasakojo kino teatro „Pasaka“ direktorė Andrė Balžekienė.

Pasak MO direktorės Mildos Ivanauskienės, „MO muziejus siekia tapti prasmingo laisvalaikio praleidimo vieta, kurioje tilptų ne tik parodos, bet ir muzika, renginiai bei, žinoma, istoriškai šioje vietoje buvęs kinas. Džiaugiamės prasidedančiu bendradarbiavimu su kino teatru „Pasaka“, kurio paruošta kino programa praplės apsilankymo muziejuje patirtį”.

MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų. Sukauptą 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų.

Nuo 2018 m. spalio 18 dienos MO tampa gero laisvalaikio vieta. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. Vienas iš MO tikslų yra burti aktyvią bendruomenę – MOdernistus – kurie palaiko MO idėją ir padeda kurti naująjį muziejų drauge.


Šiame straipsnyje: Mo muziejuskinaskino seansai

NAUJAUSI KOMENTARAI

kinoteatrą

kinoteatrą portretas
''Lietuva'' nugriovė - amfiteatrą MO surentė .................. tik kur visą ''aukso fondą'' susandėliuos nepatikslino ..............
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių