„Sostinės dienų“ startas nors lietingas, bet nuotaikingas

 • Teksto dydis:

Penktadienį Gedimino prospekte, ties Vinco Kudirkos aikšte startavo ilgai lauktos „Sostinės dienos“. Atvykęs Vilniaus meras buvo gerai nusiteikęs ir nuotaikingai paskelbė „Sostinės dienas“ atidarytas.

„Šios šventės jokie orai negali sutrikdyti, nebent tuos, kurie pamirš pasiimti skėčius. „Sostinės dienos“ iš tų švenčių, kuriose nereikia ieškoti kažko naujo, neįprasto. Tiesiog, mėgautis, džiaugtis, bendrauti. Kasmet po ilgos vasaros ji suburia vilniečius, naujus gyventojus – studentus, kurie nori susipažinti su Vilniumi, šiaip pasižmonėti, susitikti su bičiuliais, pasidalinti vasaros įspūdžiais. Atsirado šiemet ir daugiau pagarbos ženklų turistams – šventės programa atspausdinta ne tik lietuvių, bet  ir anglų, rusų kalbomis. Tai tokia paprasta „Sostinės dienų“ funkcija – kad visiems būtų smagu“, – apie šventę pasakojo sostinės meras.

Nuo Katedros iki Lukiškių aikštės kiekvienas lankytojas gali atrasti savo skonį atitinkantį muzikinį, teatro, literatūros pasirodymą, gurmanišką skanėstą ar išskirtinio dizaino autorinį kūrinį. Žaidimų ir atrakcijų parkas visai šeimai kviečia išbandyti „dangaus linksmybes“, o Katedros aikštės koncertų scena džiugins ryškiausių pasaulio ir Lietuvos muzikos grupių išskirtiniais pasirodymais.

Katedros aikštėje visus šildys kokybiška, gera gyvo garso muzika ir pasaulinio garso atlikėjai „When Saints Go Machine“ (Danija), „Kraak & Smaak“ (Nyderlandai) ir lietuvių scenos žvaigždės Leon Somov & Jazzu, Alina Orlova, grupė „Garbanotas bosistas“, pristatysianti dainas iš savo naujausių albumų  „Istorijos“, „88“ ir „Above us“ („Virš mūsų“).

Gerą naujieną „Sostinės dienos“ paruošė ir krepšinio aistruoliams – visi koncertų laikai yra suderinti taip, kad sporto gerbėjai spėtų pamatyti Europos vyrų krepšinio čempionato varžybas.

Pagrindinė „Sostinės dienų“ susitikimo vieta – „dūzgiantis” Gedimino prospektas – tradiciškai suskirstytas į atskiras erdves pagal temas. „Menų ir muzikos gatvė“ kvies į garsių atlikėjų koncertus, profesionalių menininkų autorinių darbų ekspozicijas.

Trijose muzikinėse scenose naujausius kūrinius pristatys Lietuvos pop, džiazo, roko, klasikos, dainuojamosios poezijos ir alternatyvių grupių muzikantai, solistai bei choristai. Jų gretas šiemet papildys įvairių stilių – nuo senovinių iki gatvės – šokių pasirodymai bei rudens, žiemos sezono madų pristatymai. Teatrai „Raganiukė“ ir „Lėlė“ šventėje pristatys interaktyvius spektaklius visai šeimai.

Svarbiausia “Dūzgiančio prospekto” naujiena – pačioje V. Kudirkos aikštėje įsikuręs „Dizaino skveras“, kuriame visi turės progą susipažinti su ryškiausių ir naujų, sparčiai populiarėjančių lietuvių drabužių dizainerių, juvelyrų, aksesuarų kūrėjų rankų darbo kūriniais ir atnaujinti savo drabužinę, interjerą ar papuošalų dėžutę.

Kulinarinėmis gėrybėmis nuklotas „Gardžių lauktuvių kelias“ gundys paskanauti gardėsių,  vietoje rūkomos mėsos ar žuvies, naminių sūrių, ledų ar rankų darbo ledinukų. Ypatinga naujiena gurmanams – sraigės ir jų patiekalai.

„Knygų alėjoje“ naujausius leidinius pristato beveik pusšimtis leidyklų, o skaitytojai galės jų įsigyti su didžiausiomis nuolaidomis ir dar pasidovanoti autorių autografą.

Gedimino prospektas prie Lukiškių aikštės lauks vaikų, jaunimo ir šeimų dėmesio. Pirmą kartą čia bus galima ne tik pasigrožėti didžiaisiais oro balionais, bet ir jais pakilus į 30-ies metrų aukštį, žvilgterėti į Vilnių iš paukščio skrydžio. Smalsieji tyrinėtojai turės galimybę susipažinti su sraigtasparnių, parasparnių konstrukcijomis specialioje ekspozicijoje.

„Sostinės dienos 2015“ taip pat pakvies į kitus įdomius renginius Bernardinų sode, Valdovų rūmuose, Verkių parko teritorijoje. Šventėje tradiciškai bus pristatyta vienuoliktoji respublikinė neįgaliųjų darbų paroda, mugė ir koncertas „Tau, Vilniau“.

Visi „Sostinės dienų 2015“ renginiai nemokami, daugiau informacijos www.sostinesdienos.ltNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių