Sostinėje – trys orkestro koncertai: kvies pasinerti į kino muzikos lobynus

  • Teksto dydis:

Šių metų lapkričio ir gruodžio mėnesį Vilniaus miesto publikos Šv. Kotrynos bažnyčioje laukia trys Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas) koncertai, kuriuose atsiskleis barokinės muzikos šedevrai bei kino muzika, persipynusi su džiazo muzikos improvizacijomis.

Koncertuose pasirodys keturi solistai. Lapkričio 18 d. koncerte „Barokinis bilzgesys“ prie Šv. Kristoforo kamerinio orkestro prisijungs trimitininkas Dovas Lietuvninkas, lapkričio 25 d. koncerto „Andrea Bocelli kine“ metu orkestro gretas papildys solistas, tenoras Tomas Pavilionis, o gruodžio 2 d. koncerte „Iš kino muzikos puslapių“ klausytojus džiugins suomių pianistas Joonas Haavisto ir saksofininkas Kęstutis Vaiginis.

Baroko epocha pasauliui padovanojo daugybę nuostabių kompozitorių. Kaip žinia, būtent su šios epochos muzika susijusi ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro susikūrimo istorija, tad iki šiol kolektyvas su džiaugsmu ir puikia stiliaus pajauta atlieka barokinės muzikos programas. Šį kartą, lapkričio 18 d., kartu su solistu, trimitininku D. Lietuvninku ir klavesinininke Vaiva Eidukaityte-Storastiene orkestras kviečia paminėti vokiečių kompozitoriaus Georgo Philippo Telemanno 340-ąjį gimtadienį koncerte „Barokinis blizgesys“. G. Ph. Telemannas savo amžininkų buvo laikomas vienu įtakingiausių kūrėjų. Dažnai jis buvo lyginamas su savo geru bičiuliu Johannu Sebastianu Bachu. G. Ph. Telemannas, beje, netgi buvo kelių Bacho vaikų krikštatėvis! Kartu su D. Lietuvninku orkestras pristatys keletą šio kompozitoriaus kūrinių, kuriuos lydės įdomios kūrybinės paralelės su kitų epochų kompozitorių, tokių kaip XX–XXI a. kompozitorius Richardas Peaslee, darbais.

D. Lietuvninkas. / D. Matvejevo nuotr.

Lapkričio 25 d. Šv. Kristoforo kamerinis orkestras klausytojus kvies pasinerti į kino muzikos lobynus, įrodant, jog kino filmų magiją kuria ne tik vaizdai, bet ir juos lydinti muzika. Orkestras ir vienas ryškiausių Lietuvos tenorų Tomas Pavilionis kviečia į kino muzikos seansą – pirmą kartą Lietuvoje skambės programa „Andrea Bocelli kine“. Tai pagal Andrea Bocelli albumą „Cinema“ (2017) parengta koncertinė programa, kurioje skambės specialiai ruošiamos kūrinių aranžuotės. „Grammy“ nominuoto albumo muzika – tai garsinė kelionė per klasika tapusius kino filmus ir miuziklus. „Krikštatėvis“, „Pusryčiai pas Tifani“, „Gladiatorius“, „Gyvenimas yra gražus“ ir dar keliolika kitų kinematografijos perlų blyksi vaizduotėje, klausant dainų iš jų garso takelių. Šį karą tenoras Tomas Pavilionis drauge su pianistu Povilu Jaraminu ir Andrium Balevičium (mušamieji) bei Šv. Kristoforo kameriniu orkestru atliks plačia emocijų palete dosnią programą, kuri žadins ir vaizduotę, ir jausmus, o galbūt nuklaidins į malonių kinematografinių prisiminimų labirintus?..

Trečiasis išskirtinis koncertas „Iš kino muzikos puslapių“ taip pat susijęs su muzika kinui.

Kęstutis Vaiginis. / Organizatorių nuotr.

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, kartu su džiazo saksofonininku, kompozitoriumi K. Vaiginiu ir pianistu iš Suomijos Joonasu Haavisto pristato bendrą programą, kurioje skambės muzika iš kino filmų. K. Vaiginis džiazo muzikos scenoje – jau daugiau nei du dešimtmečius, jo kūryboje ir atlikime jungiasi modernusis džiazas ir akademinė raiška. Su suomių pianistu Joonasu Haavisto, puikiai vertinamu tiek gimtojoje Suomijoje, tiek tarptautinėje džiazo bendruomenėje, jiedu scenoje bičiuliaujasi jau ne pirmą kartą, o šįkart prie jų prisijungs ir kamerinis orkestras. Kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru paruoštoje programoje skambės ryškiausių kino muzikos autorių – legendinio Ennio Morricones, taip pat Roberto Molinellio kūriniai. Taip pat plačią savo kūrybos perspektyvą pristatys ir K. Vaiginis – skambės ir jo originalios kompozicijos.

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras maloniai kviečia apsilankyti koncertuose ir nepraleisti progos susipažinti su baroko muzikos lobynais ir išskirtine muzika filmams su puikiais, pasaulyje pripažintais solistais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių