Šeštadienio pramogos sostinėje mažiems ir dideliems

  • Teksto dydis:

Obuolių šventė, klasikinė indiška, elektroninė muzika, vaikų šokiai, negražias, bet tikras istorijas pasakojantis „Nepatogus kinas“. Šiandien vilniečiai tikrai turės progą iškišti nosį iš namų.

Vaikų ir tėvų popietė

Jau nuo 10 val. ryto mėgstantys obuolius kviečiami į tradicinę Lietuvos ūkiuose užaugintų obuolių šventę „Visos sodų spalvos“. Ji vyks prie prekybos ir pramogų centro „Akropolis“. Bus pristatyta beveik 50 skirtingų Lietuvoje augančių obuolių veislių, renkamas didžiausias obuolys. Galėsite paragauti ir įsigyti įvairiausių sulčių, jų mišinių, klausti patarimų, išsirinkti skaniausias obuolių veisles. Renginys yra nemokamas, jis truks iki 18 val.

Apsilankę obuolių šventėje mažieji su savo tėveliais galės traukti į Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą, kuriame vyks vaikų ir jaunimo šokio festivalio „Ant stogo“ rudens sesija. 12 val. prasidedančiame renginyje laukia ne tik puikūs šalies jaunųjų šokėjų pasirodymai, bet ir šokio pedagogų diskusijos apie šokio, kaip metodo, pritaikymą vaiko asmenybei ugdyti. Rudens sesijoje dalyvaus 4–14 metų šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių.

13 val. „New York Club“ prasidės renginys „Biker's children party“, į kurį kviečiami ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai. Renginio, kurį organizuoja moterų moto klubas „Vėjų Laumės“, tikslas – integruoti socialiai remtinus vaikus į mūsų bendruomenę, sudaryti galimybes vaikams ir tėvams artimiau bendrauti, kurti ir leisti laisvalaikį kartu. Susirinkusiems nuotaiką skaidrins Afrikos būgnų garsai, įvairios rungtys, klounas, „Hiperbolės“ diskoteka, prizai. Renginys yra nemokamas.

Duoklė rimtajai muzikai

Klasikinės indiškos muzikos mėgėjams pažįstamas „Baltijos turas“ šiemet vėl užsuko į Lietuvą. 17 val. Vilniaus mokytojų namuose rengiamas vienintelis koncertas mūsų šalyje. Jo svečiai – jungtinė Sahadža jogų grupė. Per koncertą bus galima susipažinti su Sahadža joga ir išbandyti meditaciją. Po koncertų norintys galės asmeniškai pabendrauti su Sahadža jogais. Renginys nemokamas.

O 18 val. Vilniaus universiteto Planetariume Bardai.lt pradės naują koncertų ciklo „Bardai po žvaigždėmis“ sezoną. Retai Lietuvoje viešintis kino, teatro ir televizijos aktorius Vladas Bagdonas pirmas surengs autorinį koncertą savo kūrybos gerbėjams.

19 val. lankytojams duris pravers Lietuvos nacionalinė filharmonija. Čia vyks baigiamasis tarptautinio aktualios muzikos festivalio „Gaida“ koncertas. Klausytojai išgirs nepaprastu vokalu tarptautinę publiką žavinčius atlikėjus – JAV kompozitorių ir dainininką Keną Ueno bei charizmatiškąją dainininkę Miriam Meghnagi iš Italijos. Per koncertą bus pristatyta ir lietuvių kompozitorės Loretos Narvilaitės kūrinys „Miesto labirintas“, kur soprano partiją atliks Lauryna Bendžiūnaitė, o rašytojos Jurgos Ivanauskaitės ir poeto Algimanto Mackaus kūrybą skaitys aktorius Darius Meškauskas.

Elektronaktis ir nepatogus kinas

Šiuolaikinio meno centras šeštadienio naktį virs elektroninės muzikos šventove. „Vilniaus festivaliai“, šįmet švenčiantys savo veiklos 10-metį, pristato naktį, kurios laukia visi elektroninės muzikos gerbėjai Lietuvoje. Pagrindiniai 22 val. prasidedančios elektronakties svečiai – kultinė britų elektroninės muzikos grupė PLAID.

Renginį pradės Manfredas iš „Metal on Metal“. Paskui pasirodys populiariosios Lietuvos elektroninės muzikos kompanijos „Silence Family“ nariai Leon Somov vs. Few Nolder, taip pat Vidis.

Iki tol dar spėsite užsukti į kino teatrus „Skalviją, „Pasaką“ arba „Multikino“ pažiūrėti vieno ar kito žmogaus teisių kino festivalio „Nepatogus Kinas“ filmo. Septintus metus iš eilės vykstantis dokumentinių filmų festivalis, pasitelkdamas nekomercinį dokumentinį kiną, siekia pasakoti apie lokalias ir globalias žmogaus teisių problemas plačiam žiūrovų ratui. Žiūrovams pateikiama įvairi dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su filmų kūrėjais, organizuojamos diskusijos su žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Nepaisant projekto socialinės misijos ir nekomercinio pobūdžio, „Nepatogus Kinas“ yra ir vienas lankomiausių kino renginių Lietuvoje.

Šeštadienio filmų programą rasite čia: http://www.nepatoguskinas.lt/2013/kalendorius/vilnius-20131026/.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių