Quantcast

Senųjų amatų meistrai demonstruos nagingumą Trakų salos pilyje

  • Teksto dydis:

Šių metų rugpjūčio 24-25 d. Trakų salos pilyje jau devintą kartą vyks Senųjų amatų šventė. Dvi dienas profesionalūs amatininkai bei amatų rekonstruktoriai entuziastai demonstruos beveik dvidešimtį amatų, vyks muzikinių kolektyvų pasirodymai, kausis riteriai, su svečiais bendraus istoriniai personažai.

„Trakų istorijos muziejus vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo organizuoti gyvosios istorijos renginius, - pasakoja Virgilijus Poviliūnas, Trakų istorijos muziejaus direktorius - susiklostė tradicija kviesti amatininkus ir iš šalių kaimynių. Šiais metais į renginį suvažiuos beveik šimtas dalyvių iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Lietuvos.“

Abi šventės dienas nuo 10 iki 19 val. pilies kieme vyks kalvystės, kubildarystės, vitražo bei liepų žievės dirbinių gamybos, gotikinės keramikos lipdymo ant stovylo ir žiedimo pristatymai. Senųjų amatų entuziastai rodys, kaip mūsų protėviai gamino papuošalus ir peilius, kalė monetas, siuvo drabužius, augaliniais dažais dažė siūlus, pynė iš jų pinikus, drožė medžio rakandus, vėlė vilną, mezgė tinklus, rišo varžas bei bučius. Renginio metu bus galima ne tik stebėti meistrų darbą, bet ir patiems pramokti vieno ar kito amato, įsigyti patikusį dirbinį.

Trakų istorijos muziejaus renginių senbuvis Vilniaus puodžių cechas pristatys dvejopą – gotikos ir renesanso – keramikos ekspoziciją. Be įvairios paskirties indų, bus galima pamatyti ir įspūdingą koklių kolekciją. Vilniaus šio laikotarpio rinkinys yra gausiausias Europoje, Trakų mieste ir pilyse per kasinėjimus jų taip pat rasta daug ir įvairių. Dalį galima pamatyti muziejaus ekspozicijoje.

„Kokliai buvo dengiami glazūra, - pasakoja cecho meistrė Elena Aleksejeva - Renesansinės polichrominės glazūros receptūras, remdamiesi senųjų pavyzdžių cheminių tyrimų medžiaga ir XVI a. technologiniais aprašais, pirmieji Lietuvoje sėkmingai atkūrė Vilniaus puodžių cecho meistrai.“ Šie amatininkai pristato ir gotikinę raugo keramiką, kurios gamybą atkūrė 1999 m. eksperimentiniu būdu Trakuose.

Viduramžių gyvenimo inscenizacijas, riterių kovas bei dvaro šokius parodys „Kauno karo istorijos klubas“, „LDK Varčiai“, brolija „Viduramžių pasiuntiniai“ bei senovinių šokių ir kultūros klubas „Mysteria mundi“. Pirmą kartą renginyje dalyvausianti Bauskės pilies istorinio šokio grupė „Dvor“ šiam renginiui paruošė du skirtingus pasirodymus. Naujai suskambės ir  atnaujintos Viduramžių muzikos kolektyvų – kauniečių „Hansanova“ ir „Cornucopia“ iš Baltarusijos programos.

Renginio programa skelbiama muziejaus svetainėje www.trakaimuziejus.ltNAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių