Pereiti į pagrindinį turinį

Iš senos kompiuterinės įrangos gims menas

2009-02-12 12:32
Iš senos kompiuterinės įrangos gims menas
Iš senos kompiuterinės įrangos gims menas / Shutterstock nuotr.
Turinys

Ketvirtadienį nuo 16 val. KTU Informatikos fakulteto studentų atstovybėje „InfoSA“ (Studentų g. 69-121, Kaunas) vyks kūrybinės dirbtuvės, kurių metu iš senos kompiuterinės įrangos bus kuriami meno dirbiniai. Šis projektas - tai viena iš akcijos „InfoMenas“ dalių.

Akcijos idėja buvo atkapstyta „InfoSA“ archyvuose, kur kelerius metus dulkėjo. Tad nauji atstovybės nariai su įkarščiu ir užsidegimu ištraukė ją į dienos šviesą. Taip gimė gamtą ir meną puoselėjantis projektas „InfoMenas“. Nors paruošiamieji darbai prasidėjo tik lapkričio mėnesį, tačiau gruodžio viduryje pradėjo veikti akciją pristatanti svetainė www.istrink.lt.

Akcija „InfoMenas“ suteikia galimybių studentams, moksleiviams ir visiems, kas tik nori, parodyti savo išmonę, neribotą fantaziją ir sukurti originalų eksponatą iš kompiuterinės (ir ne tik) technikos. Šis renginys, pasak organizatorių, skatina kūrybiškumą, nes kuriant galima panaudoti neįprasčiausias medžiagas.

Akcijos koordinatorės Ievos Kubiliūtės teigimu, šiuo metu galima pasidžiaugti, kad studentai tikrai nėra abejingi projekto idėjai.

„Mums jau sunešė nemažai senos nebereikalingos kompiuterinės įrangos, bet norėtume paskatinti studentus aktyviau rodyti savo išradingumą ir ne tik atsikratyti technikos, bet ir sukurti įdomių eksponatų, - ragino Ieva. - Šiam tikslui įgyvendinti artimiausiu metu surengsime kūrybines dirbtuves, kuriose galės dalyvauti kiekvienas. Jų metu ardysime, dažysime ir perdarinėsime suneštą techniką.“

Akciją vainikuos kovo 9-15 d. KTU Elektronikos rūmuose surengta stilizuota paroda. Kuo ji skirsis nuo kitų parodų? Visų pirma bus pristatomi vienetiniai darbai, pačių studentų sukurti šedevrai. Jei kuriems nors jaunuoliams fantazijos oazė - juoda praraja, jie galės prisidėti bent prie gamtos išsaugojimo: akcijos metu surinkta technika bus atiduota perdirbti.