Quantcast

Šedevrai iš Luvro atkeliauja į Lietuvą

  • Teksto dydis:

Galantiškųjų švenčių maestro – taip dailės istorikai pristato garsųjį prancūzų dailininką Jeaną Antoine'ą Watteau. Luvro muziejuje saugomų grafikos darbų, sukurtų pagal jo kūrinius, paroda Lietuvoje bus reprezentuojamas prancūzų graviūros menas.

J.A.Watteau gyvenimo kelias nebuvo ilgas (1684–1721), bet Europos mene jis paliko ryškų pėdsaką: yra laikomas rokoko stiliaus tapybos pradininku. Jo labai savitas tapybos žanras tradiciškai vadinamas fêtes galantes – galantiškosiomis šventėmis.

Kaip tikras XVIII a. visuomenės metraštininkas, J.A.Watteau vaizdavo ne tik elegantiškos publikos pokylius bei pramogas nuostabios gamtos apsuptyje, bet ir žanrines scenas su realiais tipažais – elgetomis, klajojančiais muzikantais, teatro artistais, amatininkais, kareiviais, valstiečiais. To meto prancūzų dailėje J.A.Watteau garsėjo ir kaip neprilygstamas kolorito meistras, tęsiantis Venecijos mokyklos tapytojų Tiziano ir Veronese’s bei didžiojo flamando Peterio Paulo Rubenso koloristines tradicijas.

Po J.A.Watteau mirties draugams kilo laiminga mintis įamžinti jo kūrybos palikimą graviūrų pavidalu. Tarp 1724 ir 1735 m. pagal legendinio dailininko tapybos darbus ir piešinius buvo sukurta 600 estampų. Reikšmingą sumanymą ėmėsi įgyvendinti visa plejada talentingų grafikų, tarp kurių buvo François Boucher, Laurent’as Carsas, Jeanas-Etienne’as Liotard’as, Benoît ir Jeanas Audranai, Jacques’as Philippe’as Le Bas, Michelis Guillome’as Aubert’as ir daugelis kitų. Šis projektas padėjo išplisti Europoje rokoko stiliui.

Parodoje eksponuojama per 90 graviūrų, sukurtų pagal J.A.Watteau piešinius ir tapytus paveikslus. Didžioji dalis graviūrų atrinkta iš beveik 40 tūkst. grafikos kūrinių kolekcijos, kurią Luvrui padovanojo baronas Edmondas de Rothschildas. Parodoje taip pat bus demonstruojami paties Watteau vadinamąja trijų kreidelių technika meistriškai sukurti piešiniai ir viena tapyta drobė "Besimaudanti Diana".


Kas: parodą "Antoine Watteau ir prancūzų graviūros menas" pristatantis kultūros vakaras.
Kur: Lietuvos dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje 
Kada: rugsėjo 10 d. 18 val. Paroda veiks iki lapkričio 10 d.


Šiame straipsnyje: menastapybaparoda

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių