Quantcast

Sostinę okupuoja „svetimi“: pažintis su kitomis tautomis

Nuo penktadienio iki sekmadienio Gedimino prospektas virs Tautų muge. Visi jos lankytojai turės galimybę susipažinti su Lietuvoje gyvenančių tautų papročiais ir tradicijomis.

Teigiama, kad Lietuvoje gyvena 115-os tautybių žmonių, tačiau tik nedaugelis jų turi savo tautines bendrijas, gyvena aktyvų visuomeninį gyvenimą ir ne visiems yra žinomos jų buities tradicijos, papročiai, amatai ir nacionaliniai valgiai. Siekiant ištaisyti šią klaidą organizuojama tradicinė tris dienas truksianti penktoji Tautų mugė.

"Šios mugės tikslas – surengti Lietuvoje gyvenančių tautinių bendrijų amatų, nacionalinių valgių, papročių ir buities tradicijų pristatymą", – teigė mugės organizatoriai.

Į mugę kviečiami patys aktyviausi Lietuvoje gyvenančių tautų amatų ir kulinarinio paveldo meistrai, dainos bei šokio virtuozai. Kaip pranešė šventės organizatoriai, mugėje pasirodys į meno šventę "Draugystės žiedas" susibūrę karaimų, totorių, lenkų, rusų, vokiečių, ukrainiečių, baltarusių ir lietuvių meno kolektyvai iš Vilniaus krašto, Trakų, Visagino ir Pabradės.

Savaitgalį savo folklorą pristatys svečiai iš užsienio šalių: Lenkijos, Airijos, Ukrainos, Baltarusijos. Atvyks į mūsų sostinę ir svečių iš Lenkijos, nes penktojoje Tautų mugėje vyks Gdansko kultūros dienos.

Atskiroje ekspozicijų zonoje Gedimino prospekte pirmą kartą Lietuvoje bus atidaryta lėlių ir meškiukų paroda ,,Lėlių namelis", kurioje dalyvaus kūrėjai iš Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Ispanijos, Latvijos, Estijos, Moldavijos ir Lietuvos. Originalių rankų darbo lėlių bei meškiukų bus galima ir įsigyti.

Šeštadienį smalsuoliai kviečiami į Lukiškių aikštę, ten įsikurs Lietuvos kariuomenės stovyklos. O vakare Lukiškių aikštėje visi kviečiami stebėti ugnies reginio "Ženklai pagal Donelaitį". Čia iš medžio ir šiaudų bus kuriama Kristijono Donelaičio "Metams" skirta 6 m aukščio ir pločio ugnies skulptūra "Sodas".

Taip pat šeštadienį V.Kudirkos aikštėje vidurdienį prasidės aštuntasis atviras Lietuvos grilio čempionatas.

Savaitgalį galėsite nemokamai paragauti, kaip teigė organizatoriai, įspūdingo skonio ir spalvos bulvių košės, kuri bus verdama Pirmojo pasaulinio karo 500 l talpos katile. Gedimino prospekte vyks pirmasis Lietuvoje Bulvių festivalis!

O besidomintys antikvariatais, galės aplankyti senovinių lygintuvų ekspoziciją. Atrodo, pramogų, kaip ir kasmet, išties netrūks!NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių