Pereiti į pagrindinį turinį

Sankt Peterburgo Ermitaže – dviejų žymiausių Lietuvos išeivijos menininkų paroda

2013-09-19 07:38 diena.lt inf.
Į klausytojus kreipsis Jonas Mekas
Į klausytojus kreipsis Jonas Mekas / Organizatorių nuotr.
Turinys

Jono Meko vizualiųjų menų centras, bendradarbiaudamas su Valstybiniu Sankt Peterburgo Ermitažo muziejumi ir Vilniaus miesto savivaldybe,  rytoj, rugsėjo 20 d., Rusijos auditorijai pristato dvi parodas: „Fluxus: Rusijos atlasai" ir personalinę Jono Meko parodą. Pastarosios atidaryme dalyvaus ir  pats autorius Jonas Mekas.

„Šios parodos – tai neeilinis įvykis Lietuvos kultūroje, nes tai – pirmas kartas, kai Lietuvos menininkai – Jurgis Mačiūnas ir Jonas Mekas bus eksponuojami Valstybiniame Sankt Peterburgo Ermitažo muziejuje“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Pagrindinis dėmesys parodoje „Fluxus: Rusijos atlasai"  skiriamas Jurgiui Mačiūnui ir jo kūrybai, taip pat  jo įkurtam FLUXUS judėjimui.

Jurgis Mačiūnas (George Maciunas, gimė 1931 m. Kaune,  mirė – 1978 m. Bostone, JAV) yra išskirtinė asmenybė – menininkas ir meno istorikas, architektas, dizaineris, prodiuseris ir leidėjas, muzikologas ir matematikas, daugybės talentų ir interesų žmogus. Septintajame dešimtmetyje jo įkurtas FLUXUS judėjimas apjungė įvairias meno rūšis ir maištingą ideologiją bei tapo viena įtakingiausių filosofijų šiuolaikiniame pasaulyje.

Sankt Peterburge organizuojamose parodose be Jurgio Mačiūno darbų bus pristatyti ištikimiausių jo bendražygių, FLUXUS judėjimo atstovų darbai iš Vilniuje turimos FLUXUS kolekcijos. Žymiausi jų – G. Brecht, Nam June Paik, Yoko Ono, Mieko Siomi, Ben Vautier ir kiti.

Personalinėje savo parodoje Sankt Peterburge Jonas Mekas – filmų kūrėjas, menininkas ir kuratorius, dažnai vadinamas amerikietiškojo avangardo kino krikštatėviu, pristatys savo filmus  ir autorinę nuotraukų parodą.

Sankt Peterburgo gyventojai ir miesto svečiai parodą galės aplankyti iki lapkričio 3 d.

Parodos organizavimo partnerė – Užsienio reikalų ministerija.