Rudenėjantis Vilnius pasitinka Gdansko kultūros dienas

 • Teksto dydis:

Gdansko kultūros dienos ir vėl  sugrįžta į Vilnių. Jau rugsėjo 19 - 21 dienomis vyksiančioje šventėje muzikiniais, šokio bei meno instaliacijų projektais Vilniaus miesto gyventojus džiugins garsūs lenkų ir lietuvių atlikėjai.

Pirmąją Gdansko kultūros dieną Vilniuje bus pristatyti net keturi unikalūs lenkų bei lietuvių menininkų projektai. Po iškilmingo atidarymo, vyksiančio rugsėjo 19 d. 16.00 val. Vinco Kudirkos aikštėje, šventę  su trenksmu pradės jungtinis puikiai Lietuvoje žinomos grupės „Baltasis Kiras", kuri save vadina rokenrolo grupe, tačiau retkarčiais atlieka ir visiems grupės nariams artimas regio variacijas, ir gerai žinomos lenkų regio grupės „Vavamuffin" vokalisto, pastaruoju metu taip pat pasirodančio ir su grupe „Pablopavo i Ludziki", atlikėjo Pablopavo projektas (16.30 val., Vinco Kudirkos aikštė).

Taip pat žiūrovai turės galimybę apsilankyti garsios lenkų menininkės Agnieškos Gevartovskos (Agnieszka Gewartowska) parodos atidaryme (12.00 val., Vilniaus Rotušė, Didžioji g. 31). Grafikė A. Gevartovska  savo kūrybiniame pasaulyje sukuria daiktus, reiškinius ir objektus, kurie savo jausmingumu padeda mąstyti giliau ir matyti toliau. Tai daugiau nei litografijos technika atlikti grafikos darbai. Jie vaizduotei primena, jog nepaisant reklamuojamo ir įsišaknijusio materializmo, žmonėse vis dar gajus grožio poreikis! Su žiūrovais ji per savo darbus dalinasi sudėtinga savo pasaulio estetika, asmenine fantazija, pastebėdama „visuose daiktuose glūdinčią prasmę".

Vėliau vakaro linksmybes pratęs svečiai iš Lenkijos, grupė „The Shipyard" (19.00 val., Vinco Kudirkos aikštė). Grupė „The Shipyard" savo veiklą pradėjo 2011 metais ir jau yra išleidusi du albumus. Jų muzikinė nuotaika laviruoja tarp visiško emocinio susvetimėjimo, šaltumo iki skambios ir melodingos melancholijos, tai alternatyvaus roko, post-punk grupė.

Šventės atidarymą vainikuos įspūdingas grupės „Mamadoo" (Lenkija) ugnies pasirodymas (20.00 val., skveras  prie Gedimino pr. 9). „Mamadoo" merginų grupė susikūrė dar 2004 metais Gdanske, Lenkijoje. Savo kūrybinę veiklą jos pradėjo kaip kabaretas ir moterų fakyrių šou grupė. Nuo to laiko savo pasirodymuose derina netikėtus, tačiau itin energingus vizualinius efektus. Pagrindinis grupės tikslas yra pademonstruoti žaismingą ir kartu moterišką ugnies pusę.

Rugsėjo 20 d. bus skirta lenkų ir lietuvių muzikos ir teatro projektams. 19.00 val. Menų spaustuvėje (Šiltadaržio  g. 6) „Good girl killer" merginų duetas iš Lenkijos pristatys šokio spektaklį „Have a Nice Hell" („Linkime malonaus pragaro"), kuriame autorės kvies susimąstyti apie baimes, kurias patiriame. Žmonės bijo įvairių dalykų. Vaikystėje - tamsos, griausmo ar raganų, suaugus - epidemijų, karo ar netekties. Nepaisant to, šiuo pasirodymu neketinama gąsdinti žiūrovų. Atvirkščiai, siužetai, kuriuos žiūrovai išvys spektaklyje gali atrodyti juokingi ar net absurdiški. Taip autorės skatins susimąstyti apie situacijas, kuriose jie patiria baimę ir atkreipti dėmesį į tai, jog realybė dažnai gali būti lygiai tokia pati komiška ir absurdiška.

O 21.00 val. klube "Tamsta" vakarą pratęs lietuvių ir lenkų atlikėjų specialiai Gdansko  ir Vilniaus miestų bendradarbiavimui sustiprinti skirtas projektas, kurio metu žiūrovai turės galimybę išgirsti ir pamatyti Nedą Malūnavičiūtę kartu su Lietuvoje puikiai žinomu džiazo atlikėju Janu Maksimovičiumi (Jan Maksimovič) ir viena ryškiausių lenkų alternatyviosios muzikos grupių „Variete". „Variete" savo kūrybinę veiklą pradėjo kaip šaltosios bangos grupė. Vėliau prasidėjo įvairios džiazo, elektroninės muzikos variacijos, grojo kartu su puikiai žinomais lenkų džiazo atlikėjais Mikolaj Trzaska ir Andrzej Przybierski. Šiuo metu grupė jau yra įrašiusi 7 albumus, prieš pora metų išleistas dokumentinis filmas „Variete - muzika be pabaigos".

Rugsėjo 21 d. 19.00 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje įspūdingame uždarymo koncerte Gdansko ir Vilniaus miestai dar kartelį susijungs bendram muzikiniam projektui. Scenoje žiūrovai turės galimybę išvysti Rasa Serra & „World duo" ansamblį, atliekantį mistiškas elektroninės muzikos kompozicijas, palydimas nuostabių folkloro melodijų, skambant įvairiems pučiamiesiems instrumentams, kartu su tikrais šiuolaikinio meno entuziastais, styginių kvartetu „Neo Quartet",  kurie dažnai bendradarbiauja su įvairiais šiuolaikinės muzikos atlikėjais bei savo pasirodymus jungia su moderniu šokiu, elektronine muzika bei vizualizacijomis, taip populiarindami šiuolaikinį meną.

Įėjimas į visus Gdansko kultūros dienų Vilniuje renginius nemokamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių