Quantcast

Rotušės aikštėje įžiebta Vilniaus Kalėdų eglutė

  • Teksto dydis:

Šeštadienį po vidurdienio sostinės Rotušės aikštėje buvo įžiebta Vilniaus miesto eglė. Prieš jai sušvintant įvairių šalių ambasadoriai pasveikino Lietuvą su artėjančiomis šv. Kalėdomis.
Šeštadienio vidurdienis. Oras už lango – mažiausiai traukiantis lįsti laukan. Apniukęs dangus ir purškiantis lietus nė iš tolo nekuria šventinės nuotaikos. Vis dėlto paskutinė niūri lapkričio diena neišgąsdino vilniečių ir miesto svečių.

Jau nuo dešimtos ryto daugelis rinkosi į Rotušę, kurioje šiandien vyksta Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. Ją šįmet atidarė Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Mugėje daugiau kaip 30 pasaulio šalių pristato savo kalėdines tradicijas ir kviečia įsigyti dovanų. O štai lauke – pačioje aikštėje – įsikūrė įvairių šalių palapinės-namukai, kuriuose galima paragauti skanėstų, kavos, kitų šalių tradicinių patiekalų.

Susirinkusius Rotušės aikštėje pasveikino miesto meras Artūras Zuokas ir jo žmona Agnė. Meras džiaugėsi, kad ši Tarptautinė labdaros mugė tampa tradiciniu renginiu ir kad miestiečiai bei sostinės svečiai susirenka į Vilniaus eglės įžiebimo ceremoniją.

Baigdamas kalbą meras mugės lankytojams patarė: geriausias plovas – kazachų palapinėje, puikiausia airiška kava – airių, bet, pabrėžė, kad geriausiai ją verda tik pati ambasadorė.

Po mero vilniečius pasveikino ir Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Rusijos, Kazachstano ir kitų šalių ambasadoriai, palinkėjo gražių ateinančių žiemos švenčių. Rotušės ceremonimeistrui Sauliui Pilinkui paraginus skaičiuoti nuo penkių žemyn sužibo aikštės viduryje pastatyta miesto Kalėdų eglutė.

Tiesa, šiandien Rotušės aikštėje jau stovi ir ledo čiuožykla, kuri gyventojus kvies pramogauti iki vasario 1 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių