R. Sakalausko parodoje – 3D vaizdo klipai garsiems Lietuvos muzikantams

  • Teksto dydis:

Sausio 16 dieną, 19 val., sostinės galerija „Meno Niša“ pristato video menininko Rimo Sakalausko muzikinių 3D video kūrinių ir vaizdo klipų parodą „Dispozicija“. Menininkas pristatys darbus, sukurtus grupių „Antis“, Leono Somovo, „Daddy was a Milkman“ ir kt. dainoms.

Vienas talentingiausių jaunosios kartos video menininkų, R. Sakalauskas specializuojasi multimedijos, 3D instaliacijos srityse. Rimas gali pasigirsti netrumpu laimėjimų sąrašu, kuriame – „Sidabrinės gervės“ ir „Auksinis scenos kryžiaus“ apdovanojimai, meno mugėje „ArtVilnius‘13“ jo darbas buvo išrinktas kaip geriausia instaliacija, o „ArtVilnius‘18“ jis buvo pripažintas geriausiu jaunuoju mugės menininku. „Dispozicija“ – trečioji solinė R. Sakalausko paroda galerijoje „Meno Niša“.

R. Sakalauskas parodoje „Dispozicija“ pristatys 3D video kūrinius ir vaizdo klipus, kurtus muzikantams L. Somovui (kūrinys „Impatient“ kartu su kartu su Jimmy Burney), „Daddy was a Milkman“ (kūrinys „Choke“), Monikaze (daina „Adidas“), grupei „Antis“ (kūrinys „Duokit medalį“) ir kiti. Be jau oficialiai pasirodžiusių klipų, parodoje Rimas pristatys ir niekur nerodytus darbus.

Pasak R. Sakalausko, pastaraisiais metais jis intensyviai bendradarbiavo su muzikantais, prisikaupė nemažas video kūrinių archyvas. „Norėjosi visą darbą suvesti į tam tikra sistemą, instaliaciją, didesnį ir platesnį audiovizualinį kūrinį. Pagaliau, internete mano kurti vaizdo klipai tiesiog padrikai mėtosi, yra atlikti skirtingomis technikomis“, – teigė Rimas, pridurdamas, kad muzikinių vaizdo klipų kūrimas turi daugiau privalumų negu darbas teatre.

Su kūriniu „Impatient“, užsibrėžiau sukurti tokį darbą, kurį didžiuodamasis galėčiau parodyti ir savo anūkams.

„Kuriant muzikinius klipus jau turi pakankamai gerus rėmus, apmatus bei ritmiką, kuria gali naudotis kuriant idėją. Muzika yra gana abstrakti, todėl leidžiasi plačiai interpretacijai. Darbas su muzikantais dažniausiai būna labai vaisingas. Jie turi idėjų, bet niekada jų neprimeta ir nesuabsoliutina. Jie tampa tarsi kūrinio arbitrais, leidžiančiais pakankamai laisvai reikštis“, – pasakojo R. Sakalauskas.

Pasakodamas apie bendradarbiavimą su Rimu, muzikantas L. Somovas teigė, jog menininkas puikiai išmano savo darbą, generuoja genialias idėjas ir domisi naujomis tendencijomis. „Su kūriniu „Impatient“, užsibrėžiau sukurti tokį darbą, kurį didžiuodamasis galėčiau parodyti ir savo anūkams“, – teigė muzikantas, „Impatient“ apibūdinęs kaip „psichodelinę kelionę po emocinę būseną“. Leonas Somovas džiaugėsi, jog Rimo sukurtas klipas papildė šią kelionę ir pavertė kūrinį prasmingesniu. „Išieškoti ir itin originalūs motyvai paryškino dainoje žodžiais neišsakytus jausmus. Būna labai efektyvus momentasemocinę, kai kūrėjai atranda bendrą kalbą ir darbai įgauna visiškai kitą lygį. Manau be Rimo šis kūrinys būtų tik „kelionė po būseną“, – teigė L. Somovas.

R. Sakalauskas taip pat sukūrė vaizdo klipą muzikanto „Daddy was a Milkman“ kūriniui „Choke“. Pasak atlikėjo, „Choke“ yra tamsias akimirkas pasakojanti daina, tad tinkamesnio video kūrėjo nei Rimas šiai dainai jis su žiburiu būtų neradęs. „Ne veltui Rimas sakė, kad savo teigiamas dainas neščiau kam nors kitam“, – šypsodamasis apie bendradarbiavimą su Rimu pasakojo „Daddy was a Milkman“. Pasak muzikanto, „Choke“ yra pirmiau koncertinis „live-video“, nei muzikinis klipas. Šio video darbo tikslas buvo padėti dainai „išnešti“ klausytoją koncerto metu, papildyti dainą taip, kad būtų paprasta suprasti; ne tik išgirsti bet ir pamatyti tą tamsią nuotaiką, lengviau jai pasiduoti.

Be muzikinių projektų, R. Sakalauskas intensyviai dirba su teatro režisieriais. Vieni ryškiausių Rimo teatrinių projektų – video projekcijos islandų režisieriaus Thorleifuro Arnarssono spektakliui „Independent people“ (Islandijos Nacionalinis dramos teatras, Reykjavikas), video projekcijos Onutės Narbutaitės operai „Kornetas“ (režisierius Gintaras Varnas), taip pat projekcijos muzikanto Philipo Glasso koncertui „American Four Seasons“ (Lionas, Prancūzija).

Galerija „Meno Niša“ Rimo video darbus jau pristatė ir tarptautinėse meno mugėse „Positions Berlin“, „Viennacontemporary“, London’s Global Art Fair Art’16, YIA Paryžiuje ir Briuselyje, Kiev Art Week etc. Keletą R. Sakalausko video kūrinių yra įsigijęs MO muziejus. Paroda „Dispozicija“ yra galerijos vykdomo projekto „Meno erdvė jauniems menininkams“ dalis, tai tęstinis meno projektas sėkmingai įgyvendinamas nuo 2011 m. apimantis jaunųjų kūrėjų parodų ciklus, skatinantis jų iniciatyvas, meninių idėjų tęstinumą. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

R. Sakalausko muzikinių video kūrinių ir klipų paroda „Dispozicija“ galerijoje „Meno Niša“ veiks nuo sausio 16 iki vasario 16 dienos. „Meno Niša“ darbo laikas antradienį-penktadienį 12-18 val ir šeštadienį 12-16 val. NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių