Pirmąkart Lietuvoje – „Portland Percussion Group“ koncertas

  • Teksto dydis:

Europos festivalių (EFFE) laureatas, aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“ jau eilę metų supažindina sostinės publiką su ryškiausiomis ir garsiausiomis pasaulio mušamųjų grupėmis, kurių pasirodymai sulaukia milžiniško klausytojų dėmesio. Spalio 22 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje šią išskirtinių pasaulio perkusininkų plejadą pratęs pripažintas JAV mušamųjų kvartetas „Portland Percussion Group“, kuris mūsų šalyje koncertuos pirmą kartą.

Atlikėjai pristatys intriguojančią muzikos programą, kurioje skambės ypatingos sėkmės sulaukę Amerikos kūrėjų Paul Lansky, Douglas Hertz, Steven Snowden darbai ir kurią vainikuos Philipo Glasso kūriniai iš garsiojo ciklo „Glassworks“, pritaikyti perkusiniams instrumentams.

„Portland Percussion Group“ susibūrė 2011 metais Portlande ir suteikė naują postūmį miesto, Oregono valstijos ir visos Amerikos muzikos scenai.

Per tuos devynetą metų ansamblis tapo bene ryškiausiu šiuolaikinės muzikos lyderiu visame regione. Intensyviai bendradarbiaudami su žymiausiais kompozitoriais, „Portland Percussion Group“ papildė savo repertuarą daugiau nei 60 naujų kūrinių mušamųjų kvartetui ir toliau nepaliauja ieškoti būdų naujų skambesių išgavimui, napažintų estetinių erdvių tyrinėjimui ir naujos publikos pritraukimui.

Po ansamblio pasrodymo 2019 metų rudenį portalas „Oregon Artswatch“ rašė: „Šiuolaikinė koncertinė muzika mušamiesiems turi žymiai didesnę įtaką, nei daugelis kitų koncertinės muzikos sričių. Pagal savo prigimtį perkusininkai yra nepaprastai lankstūs, turėdami išmokti grojimo daugybe įvairiausių instrumentų niuansų, kurie, savo ruožtu, aprėpia daugelį kultūrų, erų ir estetikų. Jei egzistuoja toks šiuolaikinės klasikos žanras, kuriame dera Vakarų Afrikos, Indonezijos, Japonijos, Turkijos ir Vakarų Europos garsinės kultūros, tai yra koncertinė muzika mušamiesiems. Portlando mušamųjų muzikos scena yra plati ir spalvinga, pradedant aukštųjų mokyklų orkestrais ar daugybe privačių perkusijos kolektyvų ir baigiant „Portland Percussion Group“, kuris yra vienas iš prestižiškiausių JAV ansamblių. Jo atlikėjai Brianas Gardineris, Paulas Owenas, Brettas Paschalis ir Chrisas Whyte’as drauge įspūdingai groja nuo 2011 metų ir nuolat užsako naujus kūrinius“.

Pastarieji „Portland Percussion Group“ koncertai įvyko šiuolaikinės muzikos festivalyje „nienteForte“, festivalyje „Northwest Percussion“, projekte „Makrokosmos“. Atlikėjai bendradarbiauja su garsiausiais šių dienų JAV kompozitoriais – Steve Reich, Meredith Monk, John Adams, Michael Gordon, Paul Lansky ir kitais, jų kūrinius atlikdami savo koncertuose, nekart yra pagroję Steve‘o Reicho legendinio “Drumming” visų dalių ciklą, taip pat šių dienų perkusijos „hitu“ tapusį M. Gordon kūrinį “Timber”. Ansamblis pavasarį buvo pakviestas kaip pagrindinis atlikėjas JAV nacionalinėje kompozitorių asociacijoje.

„Portland Percussion Group“ bendradarbiauja su leidykla „Tapspace Publications“, kuri leidžia ansamblio usžakytus naujus kūrinius. Portlando mušamųjų grupė aktyviai įsitraukia į edukacinius projektus jauniesiems perkusininkams, dažnai rengia meistriškumo kursus JAV universitetuose, dalyvauja Portlando vasaros perkusijos akademijoje.

Pirmasis ir išskirtinis JAV mušamųjų kvarteto „Portland Percussion Group“ koncertas Lietuvoje – spalio 22 d. Nacionalinėje filharmonijoje.

Šiuo koncertu numatytas jubiliejinio 30-ojo aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“ atidarymas, visų jo renginių programa bus paskelbta artimiausiomis dienomis. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių