Pirmajame „Vilniaus festivalių“ namų koncertų cikle – dar keturi renginiai

 • Teksto dydis:

Lietuvoje paskelbus karantiną, nemažai organizacijų sudarė galimybes žmonėms mėgautis kultūros ir meno renginiais namų ekranuose. Muziejai taip pristatė virtualias parodas, teatrai – spektaklius, filharmonija – savo skaitmeninės salės koncertus, kino festivalis – filmus ir panašiai. Prie visuomenės palaikymo, prie turiningesnio ir prasmingesnio laiko būnant namuose prisideda ir „Vilniaus festivaliai“, nuo balandžio pradžios leidžiantys nemokamai žiūrėti ryškiausius skirtingų festivalių koncertus namų ekranuose. Pirmasis šių koncertų ciklas jau ruošiasi pabaigtuvėms – liko tik keturi ypatingi renginiai.

Balandžio 28 ir 29 dienomis bus galima pasimėgauti Eurovizijos favorito iš Švedijos – Frans – koncertu Katedros aikštėje, o gegužės 1 ir 2 dienomis – „Grammy“ laimėtojų, JAV mušamųjų grupės „Third Coast Percussion“ pasirodymu festivalyje „Gaida“.

Praėjusią savaitę žiūrovai mėgavosi Kanados muzikos sensacija vadinamos Tanya‘os Tagaq koncertu su Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. O dar po savaitės, gegužės 5–9 d., bus rodomi du paskutiniai šios išskirtinės koncertų serijos renginiai.

Balandžio 28 ir 29 d. į namų ekranus atkeliaus itin gausios jaunimo publikos numylėtinis, pasaulinio hito „If I Were Sorry” atlikėjas, Švedijos dainininkas bei dainų autorius Frans (Frans Jeppsson Wall).

Tai pirmasis jo pasirodymas Vilniuje – festivalio SOSTINĖS DIENOS didžiajame atidarymo koncerte. Šio atlikėjo vardą, kuomet jam buvo 7-eri, popmuzikos gerbėjai išgirdo dar 2006-ais metais, kai jis kartu su bendraminčių grupe „Elias“ įrašė milžiniško populiarumo sulaukusią dainą „Who’s da Man“, skirtą bosnių-kroatų kilmės futbolininkui iš Švedijos Zlatanui Ibrahimovičiui.

Po kelerių metų jaunasis dainininkas, siekdamas palaikyti nacionalinę Švedijos futbolo komandą EURO-2008 čempionate, parašė himną „Fotbollsfest“. Kurį laiką nekūręs Frans į gimtąją Švediją sugrįžo 2016 m. ir dalyvavo viename populiariausių festivalių „Melodifestivalen 2016“, kurio laimėtojas tradiciškai reprezentuoja šalį Eurovizijoje. Atlikęs kūrinį „If I Were Sorry“ jis tapo nugalėtoju ir atstovavo Švediją tarptautiniame Eurovizijos dainų konkurse, vykusiame Stokholme.

Švedijos jaunimo dievaitis Frans – jauniausias atlikėjas, per pastaruosius 30 metų atstovavęs šalį Eurovizijoje. Jo dainos pavergia ir bendraamžius, ir kiekvieną, menantį aistringą beatodairišką jaunystę.

Gegužės 1 ir 2 d. namų ekranuose bus galima pasimėgauti garsiosios JAV mušamųjų grupės „Third Coast Percussion“ koncertu festivalyje „Gaida“. Prestižinį „Grammy“ apdovanojimą už legendinio minimalisto Steve‘o Reicho kūrinius laimėjęs virtuozų kolektyvas iš Čikagos garsėja savo nepaprastais pasirodymais, kurie vis iš naujo apibrėžia klasikinės muzikos patirtį. „Elegantiškai įtaigūs“, „įkvepiančiai šmaikštūs“, „lengvai derinantys gyvybingą ritmą ir užburiančią ramybę“ – šitaip apibūdinami pirmą kartą Lietuvoje koncertuojantys garsieji JAV perkusininkai.

Koncertui Vilniuje „Third Coast Percussion“ paruošė įspūdingą dviejų dalių programą, kurioje bene pagrindinė intriga – naujausias Philipo Glasso kūrinys „Perpetulum“, įžymiojo kompozitoriaus sukurtas specialiai ansambliui „Third Coast Percussion“. Taip pat Čikagos perkusininkų koncerte – pasaulio scenas jau anksčiau „užkariavę“ Steve’o Reicho, Davido Skidmore’o, Gemmos Peacocke, Augustos Read Thomas ir kitų kompozitorių kūriniai.

Apie šių koncertų rodymą reguliariai informuojama socialiniuose tinkluose, pačius koncertus galima žiūrėti nurodytu laiku „Vilniaus festivalių“ tinklalapyje.

Dieninis koncertų rodymas paskelbtomis datomis vyksta nuo 12 val. iki 15 val., o vakare – nuo 19 val. iki 22 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių