Quantcast

A. Pilypaitė: instinktyviai pasirenkame mus atspindinčius kvapus

  • Teksto dydis:

Minint pasaulinę Baltosios lazdelės dieną Vilniuje atidaryta jaunimo su regos negalia kūrybos paroda „Atspėk emociją mano sukurtame kvape“.

Daugiau nei pusmetį socialinio projekto „Kvapų pasaulis neregiams“ dalyviai mokėsi pažinti ir kurti kvapus. Įgiję teorinių ir praktinių žinių, neregiai sukūrė dvylika skirtingų aromatų, kuriais siekė išreikšti savo emocijas.

Parodos dalyvių sukurtus kvapus noriai degustavo į renginį susirinkęs gausus būrys pramogų pasaulio atstovų.

„Mano uoslei ir širdžiai maloniausias pasirodė kvapas pavadintas „Ramybė“. Gal todėl, kad šiuo metu man pačiai ramybės labai trūksta. Viso renginio metu jaučiau kaip kūnu bėga šiurpuliukai. Iš šių žmonių galima pasimokyti entuziazmo, užsidegimo ir pozityvumo“, – įspūdžiais dalinosi „Mis Lietuva 2002“ Vaida Grikšaitė-Česnauskienė.

Su dukrele Rūta į parodą atėjusi dainininkė Asta Pilypaitė mėgavosi rytietiškų motyvų turinčiu aromatu „Kerinti svaja“.

„Prie kvapo, kuris man patiko labiausiai, buvo parašyta, kad jis tinka menininkams. Matyt, kiekvienas mes instinktyviai pasirenkame tai, kas geriausiai atspindi mūsų pačių vidinę būseną, emocijas ir išgyvenimus“, –  kalbėjo atlikėja.

Originaliausiais pripažintų kvapų autoriai dalyvavo loterijoje, kurio nugalėtojui atiteko projekto mecenato „LOTOS Geonafta“ įsteigta dovana – kelionė į levandomis kvepiantį Provansą.

Ištraukus burtus paaiškėjo, jog prizas atiteko Giedriui Plukiui. Vaikinas, sukūręs kvapą pavadinimu „Bella Vita“ pasakojo, kad šiuo aromatu norėjo išreikšti džiaugsmą.

„Bella Vita išvertus iš italų kalbos reiškia „Gražus gyvenimas“. Tai – džiaugsmo kvapas. Jį galima susieti su pergalės džiaugsmu ir visais gražiais dalykais“, – sunkiai tramdydamas jaudulį pasakojo kelionės laimėtojas.

Visi, norintys sužinoti, kaip kvepia „Gražus gyvenimas“ ir apžiūrėti kvepiančias kompozicijas kviečiami apsilankyti Vilniuje „Pirklių klubo“ atriume (Gedimino pr. 35). Paroda veiks visą spalio mėnesį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių