Pereiti į pagrindinį turinį

Pilies galerijoje nuo kitos savaitės pradžios „skraidys suvenyrai“

2013-07-23 07:26 diena.lt inf.
Ugnė Žilytė
Ugnė Žilytė / Organizatorių nuotr.
Turinys

Liepos 29 d., pirmadienį, Pilies galerijoje bus atidarytos dvi parodos: jaunosios kartos grafikės Ugnės Žilytės naujausių darbų paroda „Suvenyrai“ ir dailininkės tėvo Arūno Žilio, šiais metais švenčiančio 60- ties metų jubiliejų, tapybos paroda „Skrendam“.

Ugnė Žilytė parodoje pristatomame estampų cikle atskleidžia savitą ir subtilų požiūrį į kelionę, keliavimą, kelionėse patirtus įspūdžius ir jų prisiminimus. Dailininkė fiksuoja tai, ko nepavyktų nupasakoti žodžiais ar perteikti kitomis priemonėmis, prisimena tai, kas įvairiais ir netikėtais keliais – per kvapus ar garsus – kartais po ilgo laiko sugrįžta į kasdienybės smulkmenomis užgožtą mūsų atmintį.

Tai penktoji personalinė menininkės paroda. Estampai atlikti tradicinėmis oforto, „sausos adatos“, mecotintos technikomis, sąmoningai nevengiant eklektiškos, kaip ir pati tema, išraiškos. Paveikslai Lietuvoje eksponuojami pirmą kartą.

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos absolventė U. Žilytė grafiką studijavo Vilniaus dailės akademijoje, kur įgijo menų magistro laipsnį. Parodose Lietuvoje ir užsienyje dalyvauja nuo 2001 metų. Menininkės darbai eksponuoti parodose ir meno projektuose Švedijoje, Suomijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Liuksemburge, Lenkijoje ir kitose šalyse. Nuo 2012 m. ji yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė.

Arūnas Žilys savo jubiliejaus išvakarėse parodoje pristato naujausius paveikslus, simboliškai pavadintus „Skrendam“. Drobes jungianti skrydžio tema kviečia žiūrovą į paslaptingą kelionę – į nežinomą, bet viliojančią ateitį.

Arūnas Žilys savo kūryboje atvirai deklaruoja ir puoselėja estetizuotą dekoratyvumą. Paveiksluose darniai sugyvena figūrinis pradas, simbolinės nuotaikos, moderno stilistikos rafinuotumas ir dekoratyvi formų interpretacija. Dailininko tapybos bruožas – specifinė atlikimo maniera: smulkūs, judrūs ir nervingi teptuko prisilietimai prie drobės paviršiaus sukuria efemerišką spalvų ir erdvės virpėjimą.

A. Žilys gimė 1953 m., Vilniuje. 1973 m. baigė M. K. Čiurlionio menų mokyklą, 1979 m. – Vilniaus dailės akademiją. Nuo 1976 m. dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 1985 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Parodų atidarymas – liepos 29 d., pirmadienį, 18 val., Pilies galerijoje Vilniuje (Pilies g. 12- 2).
Paveikslus bus galima apžiūrėti iki rugsėjo 22 d.