Quantcast

Pasislėpti nuo krepšinio Vilniuje per Europos čempionatą bus sunku

Viešosiose miesto įstaigose pasislėpti nuo krepšinio pirmąjį rudens mėnesį bus sunku. Rugsėjo 4–24 d. vyksiantis Europos krepšinio čempionatas aidės beveik visuose miesto baruose ir kavinėse. Išimtis – vos vienas kitas prabangesnis restoranas.

Krepšinis – pirmoje vietoje

Apklausus populiariausius miesto barus ir maitinimo įstaigas, kuriose įprastai rodomos sporto varžybos, paaiškėjo, kad krepšinio sirgaliai bus laukiami išskėstomis rankomis. Barų vadovams net nekyla klausimas, ką per televizijos ekranus transliuoti savo klientams rugsėjį.

Baro "Juoda. Raudona" komercijos direktorius Rolandas Žemuškevičius sakė, kad, kaip ir visada, per krepšinio čempionatą bare įprastai laisvų vietų nelieka. Suskaičiuoti, kiek klientų apsilanko rungtynių  dienomis, kai žaidžia šalies rinktinė, irgi sunku, nes stengiamasi užpildyti visą įmanomą erdvę.

"Lietuvos rinktinė žaidžia – tai natūralu, kad daugiau žmonių susirenka žiūrėti", – net kiek nustebęs dėl klausimo komentavo baro "Piano Man" vadovas Saulius Galdikas.

Viename populiariausių tarp jaunimo ir užsieniečių "Gringo" bare, kur dažniausiai renkamasi stebėti futbolo varžybų, taip pat prioritetu rugsėjį taps krepšinis: "Taip, mes šiek tiek labiau simpatizuojame futbolui, bet per čempionatą neišvengiamai pirmenybę teiksime krepšiniui. Būtinai rodysime – Lietuva yra pirmoje vietoje, be abejo", – tikino baro atstovas Karolis.

Išguis net protmūšius

Per pastaruosius metus Vilniuje itin išpopuliarėję protmūšių vakarai taip pat turės palaukti iki čempionato pabaigos. Daugumos barų, kur renkasi gausūs protmūšių mėgėjų būriai, vadovai sako, kad tokio pobūdžio varžybos gali palaukti, o krepšinis – ne.

"Jeigu rungtynės vyks, tai pirmenybė teks rungtynėms. Protmūšis gali ir palaukti, nes jį žaidžiame visą žiemą, pavasarį ir vasarą", – aiškino baro "O’lounge" direktorius Audrius Janušauskas.
Panašios nuomonės laikosi ir baro "Juoda. Raudona" vadovas.

"Po krepšinio čempionato protmūšiai startuos intensyviau. Kol kas neorganizuosime, kad nesidubliuotų su rungtynėmis. Žiūrėsime, kaip lietuviai skinsis į priekį, o kai iškris, niekam jau nebeįdomu", – į čempionatų stebėjimo praktiką atsižvelgdamas kalbėjo R.Žemuškevičius.

Anot jo, jeigu lietuvių pasirodymas Europos čempionate truktų trumpiau, tada greičiau laimė nusišypsotų ir protmūšių mėgėjams.

Kiek kitaip populiarių protmūšių atžvilgiu nusiteikęs restoranų grupės "Fortas" rinkodaros vadovas Kęstutis Markevičius.

"Pažiūrėsime, koks bus populiarumas. Tikriausiai protmūšio rengėjai šį klausimą spręs. Bet jeigu žmonės labiau rinksis protmūšius, tai juos ir paliksime. Mes turime susiformavusią protmūšio žaidėjų bazę ir tikrai nevaikysime savo svečių. Pas mus nėra specializuota vieta krepšiniui, tad daugiau tenkiname vartotojų poreikius", – verslo subtilybes aiškino K.Markevičius.

Ramu bus restoranuose

Vis dėlto norintys vakaroti viešose vietose, bet išvengti krepšinio keliamo šurmulio galės rinktis restoranus. Kad ir kaip keista, būtent brangesnėse Vilniaus maitinimo įstaigose krepšinio ar kitų sporto rungtynių stebėjimo kultūra nepropaguojama.

Pavyzdžiui, krepšinio vakarų nebus prabangiam "Stiklių" viešbučiui priklausančioje aludėje. Tiesa, "Vilniaus dienos" klausimas aludės darbuotoją net gerokai nustebino: "Ne. Pas mus nebus galima žiūrėti. Įprastai varžybų mes nerodome."

Panašaus atsakymo teko sulaukti ir iš kito prabangaus miesto restorano "Stebuklai" administratorės Gabrielės lūpų: "Pas mus, deja, nebus rodoma. Mes turime televizorių, bet niekada nieko nerodome. Ir taip užtenka žmonių, nesistengiame jų tokiu būdu pritraukti."

Vytaras Radzevičius

Sporto žurnalistas ir protmūšių organizatorius

Kai protmūšių laikas nesikirs su Lietuvos rinktinės rungtynėmis, protmūšius vesiu.

Abu dalykai kelia azartą. Bet kai rungtyniauja Lietuvos rinktinė, nesvarbu, kurios sporto šakos, be abejo, tai jau – nacionalinis interesas. Ir turėtų būti visos valstybės reikalas. Ne veltui tarpukariu Lietuvos futbolo rinktinė kartais buvo vadinama valstybine rinktine.

Tai svarbu, nes tai visos Lietuvos rinktinė. Laisvos šalies laisvame pasaulyje. Gal kam tai ir atrodo tik sportas, bet man, užaugusiam okupuotoje Lietuvoje, tai yra labai svarbus tautos saviraiškos būdas. Tai ir sportas, ir patriotizmas, ir komunikacija, ir azartas, ir dar daug kas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių