Quantcast

Paruoštukas būsimiems jaunavedžiams – išskirtinė vestuvių paroda

Praktiškų patarimų ypatingai gyvenimo dienai – vestuvėms, idėjų, kaip svajonių šventę paversti realybe ir atsakymų, kiek ji galėtų kainuoti, šeštadienį Vilniaus rotušėje surengtoje parodoje „Išteku.lt“ ieškojo tūkstančiai būsimų jaunavedžių.

Praktiškų patarimų ypatingai gyvenimo dienai – vestuvėms, idėjų, kaip svajonių šventę paversti realybe ir atsakymų, kiek ji galėtų kainuoti, šeštadienį Vilniaus rotušėje surengtoje parodoje „Išteku.lt“ ieškojo tūkstančiai būsimų jaunavedžių. Kaip pradedama kurti šventė ir ką siūlo daugiau nei 70 įvairiausių sričių vestuvinių paslaugų teikėjų, pasidomėjo ir „Vilniaus diena“.

Jaunavedžių apranga. Paklausus bet kurios nuotakos, kuri detalė svarbiausia vestuvių dieną, didžiausia tikimybė išgirsti atsakymą: „Suknelė“. Elegantiška, rafinuota, princesiška, prabangi, romantiška, verčianti iš koto, balta, juoda ar raudona, karališka ar kukli – svarbiausia ji. Jei kitos puotos detalės gali luktelti, tai nieko nuostabaus, kad suknelės paieškos pradedamos net prieš gerus metus iki didžiosios dienos. Ne viena parodos lankytoja galėjo įsitikinti, kad suknelių nuomos salonai gali pasiūlyti ir paprastų, bet ne prastų suknelių nuo 700 Lt iki specialiai atvežamų ir kainuojančių keletą ar dešimtį tūkstančių, o dizainerių kūriniai įperkami ne tik turtingoms nuotakoms – pasipuošti jais galima ir vos už porą tūkstančių litų. Žinoma, svajonių suknios kainą didins ypatingi audiniai, karališki nėriniai, vienetinis dizainas ir pan. Jaunikiui pasiruošti didžiai dienai atsieina kiek pigiau: nuo 200 Lt nuomojant kostiumą, nuo 500 Lt perkant ar nuo 1000 Lt siūdinant. Vestuvių parodos lankytojai galėjo akis paganyti ir rinktis originalius batelius iš specialiai sukurtos dizainerės Rūtos Rimšelienės kolekcijos. Dvi batų poras dizainerė sukūrė ir būsimam jaunikiui. Apie savo darbų įkainius dizaineriai nemėgsta kalbėti garsiai, tačiau jaunavedžiai patikinami, kad ypatingos puošmenos kainuos net mažiau nei įprastai regima parduotuvėse.

Žiedai. O kaip gi be jų? Vertinantiems kuklumą siūlyti klasikiniai vestuviniai žiedai nuo 890 Lt, norintiems išsiskirti – tikri karališki: raudono, balto aukso, puošti deimantais ir kitais brangakmeniai, kainuojantys nuo 10 000 Lt.

Grožis. Prie ypatingos suknelės – ypatinga šukuosena, makiažas, manikiūras, pedikiūras. Žinoma, šio malonumo kainos tokios pat įvairios kaip ir jį šventinį paketą siūlantys salonai. Jas įtakoja tokios „smulkmenos“ meistrų atvykimas į namus, išankstiniai makiažo, šukuosenos bandymai. Visgi iš biudžeto jaunosios turėtų būti pasiruošusios atskaityti maždaug tiek: vestuvinė šukuosena – nuo 100 Lt, makiažas – nuo 130 Lt, manikiūras - nuo 40 Lt, pedikiūras - nuo 80 Lt. Jei norite išsiskirti kerinčiu, išraiškingu žvilgsniu, už šilkinių blakstienų priauginimą pasiruoškite atseikite nuo 130 Lt. Grožio procedūrų meistrai susidomėjusias nuotakas ragina nepamiršti ir savo išrinktųjų – jei patys nesugeba ar nedrįsta, pačioms pasirūpinti, kad jaunikis tokią dieną atrodytų ne prasčiau. Vyriškas kirpimas, šukuosena kainuoja nuo 50 Lt, manikiūras jaunikiui – apie 60 Lt, pedikiūras – nuo 100 Lt.

Pokylis. Restoranas, kavinė, klubas, kaimo turizmo sodyba, dvaras, vila, viešbutis – vietų, kur švęsti yra apsčiai, tokia pati ir jų siūlomų paslaugų bei vaišių kaina: nuomojantis sodybą reiktų būti pasiruošusiems sumokėti 1000-3000 Lt, prabangi salė ar vila atsieitų ir 10 000 Lt. Siūloma alternatyva vestuves planuojantiems gamtoje – išsinuomoti vestuvinę palapinę už 5000 Lt, paviljoną, arką už  maždaug 2500 Lt. Vidutinio biudžeto vestuvių orientacinės vaišių kainos: vaišės asmeniui kainuoja nuo 100 Lt, vestuvinis tortas – nuo 100 Lt iki keliaaukščių, kainuojančių kelis šimtus litų.

Gėlės. Floristų siūlomos paslaugos plačios – nuo nuotakos puoštės, bažnyčios puošybos iki stalo ar šukuosenos dekoro. Kuklią nuotakos puokštę siūloma sukurti iš rožių nuo 60 Lt, nedidelė prabangesnė iš lelijų ir orchidėjų žiedlapių, puošta Swarovski kristalais kainuotų apie 300 Lt. Maža puokštelė į jaunikio švarko atlapą kainuotų nuo 10 Lt. Taip pat siūloma pasirūpinti būrio pamergių puokštėmis: vienažiedė orchidėjos puokštelė atsieitų apie 20 Lt, jaunatviška frezijų - apie 50 Lt. Už kuklų, bet dailų bažnyčios puošimą jaunavedžiams teks mokėti nuo 399 Lt. Jei svajojate stalus papuošti gyvų gėlių kompozicijomis, pridėkite nuo 30 Lt už vienetą, svečių servetėlių dekoras – nuo 5 Lt, puoštos jaunavedžių kėdės – nuo 50 Lt, o seną tradicija – iš rūtų pintos vardų raidės – apie 50 Lt. Kad visai netektų sukti galvos, floristai ir gėlių salonai išnuomos ir vazas bei visus reikalingus indus.

Transportas. Išsirinkti, kokiu automobiliu atriedėti į vestuves, buvo galima gyvai – priešais rotušę surengta vestuvinių automobilių paroda. Anot jų nuomotojų, visos kainos yra derinamos aptariant nuomos sąlygas ir rezervuojant automobilius. Orientacinės kainos: Mercedes-Benz – nuo 50 Lt/val., senovinių automobilių kainos prasideda nuo 100 Lt/val., linksmasis, šventėms pritaikytas autobusas kainuos nuo 300 Lt/val., o panorėję pasivažinėti šventine karieta, turėsite pakratyti nuo 1200 Lt/val.

Įamžinimas. Fotografas ir operatorius vadinami bene svarbiausiais vestuvių svečiais. Kviesti juos į šventę yra ne taip ir pigu, bet juk vienintelį (bent to tikimasi) kartą gyvenime. Verta pasimokyti iš ankstesnių nuotakų ašarų dėl fotografijos pradinukų darbo, įvertinto kokiais 700 Lt. Prisišaukti į vestuves vadinamąjį vidutinio biudžeto fotografą kainuotų nuo 1500 Lt, o kviečiant patyrusį, išsiskiriantį savo stiliumi meistrą reiktų planuoti nuo 3000 Lt. Atitinkamai šventės įamžinimas brangsta nuo darbo laiko, fotosesijų sudėtingumo, papildomų paslaugų. Pvz., ištrūkti fotosesijai su žirgu kainuoja nuo 300 Lt/val.

Muzika, šokiai, šou. Vestuvinio valso pamokos – jau ne naujiena, tačiau vis labiau populiarėja pačių jaunavedžių kuriamas šokis. Valandą trunkanti individuali pamoka porai kainuos 70 Lt, jų siūloma rengti tris. Rezultatas – specialiai jaunavedžiams sukurta choreografija, jos mokymasis ir tobulinimas. Šokių mokytojai siūlo surengti pamokas ir vestuvių puotos metu. Jei nesinori trypti pagal polką su ragučiais, atskaičiuokite nuo 250 Lt už salsos, sirtakio, tvisto, lambados ir kt. šokių pamoką svečiams. Tradiciniai muzikantai į vestuvių vakarą linksmintų už 1200-2000 Lt, panašiai kainuotų džiazuojančių muzikantų paslaugos. Pageidaujantys jautrios smuiko, kanklių, saksofono muzikos iškilmingos ceremonijos metu už valandą turėtų atskaičiuoti 100 Lt. Tie, kuriems vestuvės asocijuojasi su linksmu vakarėliu, domėjosi diskžokėjų renginiais, kurie piniginę patuštintų nuo 1000 Lt už kelias valandas.

Kokias pramogas ir scenarijus siūlo vestuvėms, noriai pasakojo tiek tradicinių vestuvių piršliai ir svočios, tiek modernių švenčių vedėjai. Orientacinę jų paslaugos kainą net sunku apibrėžti, tačiau šios srities profesionalams tikrai turėsite pasiūlyti nuo 1500 Lt.

Vestuvių kulminacija neretai tampa fejerverkų šou. Parodoje buvo galima pamatyti, kokie šviesų „paketai“ siūlomi. Patikiname – jų yra subalansuotų kiekvienam biudžetui: pvz., 1 min. 40 s  trunkanti 99 įvairių kalibrų šūvių salvė kainuoja apie 200 Lt, o prabangesnis variantas – 3 min. iki 220 įvairių kalibrų šūvių ir 20 skirtingų jų efektų kainuos nuo 1500 Lt. Išpildyti galima ir jaunavedžių norą šventę vainikuoti įspūdingu, mistišku, pasakišku reginiu – iki 15 min. trukmės lazerių šou kaina – 1300 Lt.


Šiame straipsnyje: parodavestuvėsjaunavedžiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių