Quantcast

Parodoje – žvilgsnis į susibičiuliavusius miestus: Kauną ir Grenoblį

Šeštadienį popiet „Žalgirio“ arenoje atidaryta fotoparoda „Kaunas-Grenoblis. Susikirtę žvilgsniai“, kurioje atsispindi kauniečių ir grenobliečių fotomenininkų įspūdžiai iš susigiminiavusių miestų.

Būtent 15-ųjų dviejų miestų draugystės metų sukakčiai paminėti ir skirta ši paroda.

Grenobliečiai Thierry Chenu ir Thomas Guilemin lankėsi Kaune pernai vasarą, bendravo su vietos menininkais, žvalgėsi po senąsias miesto gatves.

Kauno fotografai Gintaras Česonis ir Mindaugas Kavaliauskas Grenoblyje taip pat pabuvojo praėjusiais metais. Gatvės fotografijos šalininkas G. Česonis atrado Grenoblį kaip dviratininkų ir skubančių pėsčiųjų miestą, o M. Kavaliauskas tyrinėjo išskirtinį Prancūzijos miesto kraštovaizdį, lankėsi pas įvairius žmones.

Parodos atidaryme „Žalgirio“ arenoje dalyvavo Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, Grenoblio meras Mišelis Destotas ir Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Maryse Berniau. Ji pasidžiaugė, kad Europos Sąjungos šalys bendrauja ne tik ekonomikos, bet ir meno srityje.

„Visos parodos nuotraukos buvo atspausdintos Grenoblio miesto savivaldybės lėšomis, o Kaunas prisidėjo šiai parodai suteikdamas tokią puikią erdvę“, – sakė fotomenininkas G. Česonis.

Pirmąkart ši paroda demonstruota rugsėjį Grenoblio miesto rotušėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių