Quantcast

Paroda „Vilniaus elektrinė nuotraukose“

  • Teksto dydis:

Nuo spalio 22 iki lapkričio 5 dienos Energetikos ir technikos muziejaus (Rinktinės g. 2) lankytojai kviečiami dar kartą apžiūrėti parodą „Vilniaus elektrinė nuotraukose“, kuria siekiama prisiminti pirmąją visuomeninę Vilniaus elektrinę.

Elektrinės pastatymas tuo metu reiškė Vilniaus modernėjimo pradžią – elektrinė apšvietė miesto gatves. Nuo 1903 m. jėgainė gyvavo kartu su Vilniumi: buvo atnaujinama, griaunama, aplink ją kūrėsi miestas dešiniajame Neries krante. Pagrindinis kiekvienos parodoje eksponuojamos nuotraukos tikslas – papasakoti apie elektrinę stačiusį žmogų. Rūbai, veidai, manieros – tai tik dalis plika akimi matomų laiko akcentų. Likusias subtilias elektrinės ir Vilniaus istorijos detales galės atrasti parodos lankytojai.

Parodoje eksponuojamos nuotraukos iš Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Lietuvos centrinio valstybės ir Vilniaus apskrities archyvų, Mindaugo Neniškio, Vyčio Ramanausko kolekcijų bei Energetikos ir technikos muziejaus fondų. Fotografijose atsispindi, kaip keitėsi elektrinės aplinka, pastato interjeras ir eksterjeras.

Energetikos ir technikos muziejus įsikūręs pirmojoje Vilniaus centrinėje elektrinėje. Muziejuje išlikę autentiški įrenginiai – garo katilai, turbinos, kondensatoriai – iki šiol pasakoja šimto metų elektrinės istoriją.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių