Quantcast

Palangoje danų menininkai pristato savo kūrybą

Po įvairias pasaulio galerijas keliaujantys Danijos menininkai šįkart užsuko į Palangą, kur pristato pastarųjų metų tapybos ir keramikos darbus.

Dažniausiai tapantis aliejiniais dažais Peteris Lundbergas į Palangą atvežė darbų ciklą „Atidesnis žvilgsnis į pasaulį priešais“. Septynerius metus šia tema kuriantis dailininkas kviečia žmones atidžiau žvelgti į supantį pasaulį. Drąsūs spalvų potėpiai darbams tarsi įkvepia gyvasties.

„Mano darbai yra labai spalvingi. Jie tikrai kitokių spalvų nei daugelis Lietuvos tapybos darbų. Man įdomu, kaip žmonės juos priims čia. Danijoje jie patinka“, – kalbėjo menininkas.

Ryškiomis spalvomis žaižaruoja ir Hanso Christiano Thomseno tapybos ir litografijos darbai. Tai lyg daugialypiai junginiai iš mažų keistų būtybių, tarsi surinktų iš skirtIngų laikotarpių.

„Aš niekaip negalėjau patikėti, kad danų tokios spalvos. Tarsi būtų iš Afrikos. Jos tokios intensyvios, agresyvios. Ta spalvinė gama be galo įdomi“, – teigė parodos lankytoja.
Įspūdingi ir skulptorių darbai. Vandens išskalautu medžiu ropojantys žmogeliukai tarsi simbolizuoja   žmogaus gyvenimo kelią. Patys danų menininkai neslepia susižavėjimo Paryžiuje gyvenusio ir kūrusio lietuvių skulptoriaus Antano Mončio darbais.

„A. Mončys yra labai įdomus menininkas, jo skulptūros mane sužavėjo vos jas išvydau. Dar nebuvau matęs, kad kas nors taip ypatingai dirbtų su medžiu“, – kalbėjo H. Ch. Thomsenas.

Penkių Danijos menininkų paroda Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje veiks visą mėnesį.


Šiame straipsnyje: menasmenininkaiPalangadanai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių