Meno mugėje „ArtVilnius’13“ dalyvaus net 50 galerijų

Birželio pabaigoje – 26-30 d. – neabejingus menui vėl pakvies didžiausias vizualiųjų menų renginys Baltijos šalyse – tarptautinė meno mugė „ArtVilnius“.

Svarbiausias kriterijus – profesiškumas

Jau ketvirtą kartą Lietuvos meno galerininkų asociacijos rengiamoje mugėje dalyvaus 50 žinomiausių meno galerijų iš Lietuvos (36) ir užsienio šalių (14): Portugalijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos.

Žiūrovai susipažins su daugiau kaip 500 menininkų kūryba ir išvys daugiau kaip 2 tūkst. naujausių meno kūrinių, kurie bus eksponuojami 12 tūkst. kv. metrų plote – parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Menotyrininkės, vienos mugės dalyvių vertinimo komisijos narės, dr. Danutės Zovienės teigimu, pateikta buvo per 70 paraiškų. Tačiau norinčius dalyvauti mugėje teko kruopščiai atrinkti. Tarp pusšimčio dalyvausiančių dešimt galerijų yra naujų.

„Pagrindinis kriterijus – profesinis menas, aukštas profesinis lygis. Siekis buvo laikytis tos nuostatos ir linijos, kurią pradėjo profesorė Raminta Jurėnaitė, nenutolti nuo tos koncepcijos. Tai reiškia, kad kūriniai būtų ne tik profesionalūs, bet ir kūrybiškai nauji, įdomūs, ir jų meno pranešimas, kurį siekia perduoti mums, atitiktų ir žiūrovų, ir kolekcininkų, ir galerininkų lūkesčius“, - mugės, kuri nesivaiko vienadienių eksperimentų, efektų, kriterijus vardijo dr. D. Zovienė.

Mugėje, pasak menotyrininkės, dominuoja vaizduojamasis menas, tradicine prasme tapyba, grafika, skulptūra, bet yra ir naujojo meno apraiškų – fotografijos, vaizdo, naujųjų medijų kūrinių.

Specifinis novatoriškas konservatyvumas

Ketvirtus metus vykstančią meno mugę menotyrininkas Ernestas Parulskis vadina sėkminga.

„Praėjusiais metais mugės apyvarta viršijo 0,5 mln. litų. Tai yra tiesioginės sėkmės išraišką, taip pat yra sunkiai pamatuojamos sėkmės išraiška – kontaktai ir tęstiniai projektai, kurie buvo padaryti po mugės. Tai leidžia mugę vadinti ir sėkmingu verslo projektu, ir kūrybinių idėjų platforma“, - pirmadienį surengtoje mugės pristatymo konferencijoje sakė E. Parulskis.

Pasak jo, ta platforma yra gana konservatyvi, bet palyginti su buvusiomis mugėmis ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje, galima sakyti, kad Vilniuje formuojasi specifinis novatoriškas konservatyvumas.

„Mugės rengėjai, dalyviai jau kelerius metus atliepia tas tendencijas, kurios yra tylios, bet naujos, priimtinos ir žiūrovams, ir pirkėjams. Jos ryškios jau keletą metų. Kalbu apie modernų priešinį, fotografiją ir daugiasluoksnį kūrinio siužetą“, - kalbėjo E. Parulskis.

Šiemet minėtos tendencijos, menotyrininko teigimu, taip pat puikiai matomos. Rygos galerija „21“ mugėje pristatys didelio formato Solveigos Vasiljevos piešinius, Minsko galerija atveža efektingą kvazi istorinę tapybą. Dalyvaus pagrindinės fotomeno galerijos. Taip pat bus parodytos ir besiformuojančios regioninės meno rinkos tradicijos.

Skulptūrų ir instaliacijų paroda

Kaip teigė šios mugės organizatoriai, „ArtVilnius‘13“ erdvėse veiks didžiulių skulptūrų, objektų ir instaliacijų paroda TAKAS.

Joje dalyvaus Vladas Urbonavičius, Kęstutis Svirnelis, Martynas Martišius, Mindaugas Tendziagolskis, Marius Skudžinskas, Andrius Erminas, Nerijus Erminas, Algis Kasparavičius, Andrius Petkus, Rafalas Piesliakas.

Taip pat vyks edukacinė programa vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems, aktualios podiumo diskusijos, paskaitos, filmų ir vaizdo programa, performansai, akcijos. Bus galima susitikti su menininkais ir keliauti po ekspoziciją su gidu.

Meno mugė šiemet turi mecenatą – teisininkų kontora „Raidla Lejins&Norcous“, ji pristatys korporatyvinę kolekciją, kurioje bus rodomi tapytojo Vytauto Pakalnio darbai.


Šiame straipsnyje: artvilniusparodagalerijosmenas

NAUJAUSI KOMENTARAI

KOLEGA

 KOLEGA portretas
ne lietuvos galeriju muge o Vilniaus menotyrininku dar vis atrenkamu darbu muge
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių