Quantcast

„Meno avilio“ archyvai: pirmasis S. Macaičio filmo pristatymas Vilniuje

  • Teksto dydis:

Lapkričio 20 d. 18 val. „Skalvijos” kino centre įvyks pirmasis kino kritikui Sauliui Macaičiui dedikuoto ciklo „Atsiveriantys „Meno avilio“ archyvai“ seansas. Jo metu bus rodomas šviesaus atminimo S. Macaičio itin vertintas rusų režisieriaus Andrejaus Tarkovskio „Stalkeris“.

S. Macaitis buvo vienas didžiausių tuo metu tik įsikūrusios kino entuziastų grupės „Meno avilys“ palaikytojas. Po S. Macaičio mirties didžioji dalis jo sukaupto kino palikimo atiteko „Meno avilio“ Mediatekai.

„Labai vertiname S. Macaičio indėlį į mūsų veiklą, o atiduodami jam deramą pagarbą siekiame, kad apie šią neeilinę asmenybę ir jo palikimą sužinotų kuo daugiau žmonių. Kuriant Mediateką Saulius mums padėjo susikurti veiklos viziją ir tikslus. Be to, jo dėka atsirado kino bendruomenės pasitikėjimas mumis.  Kino žmonės patys pradėjo kreiptis į mus, norėdami patikėti mums sukauptus archyvus“, – sako „Meno avilio“ projektų vadovė Lina Kaminskaitė-Jančorienė.

Be S. Macaičio kino palikimo joje jau yra asmeniniai, specialiai „Meno aviliui“ dovanoti kino režisierių – Almanto Grikevičiaus, Jono Meko, Henriko Šablevičiaus kino archyvai. Mediatekoje galima rasti ir naudotis jų sukauptais filmų įrašais, knygomis, žurnalais, iškarpomis, katalogais, nuotraukomis.

Iki naujų jų metų įvyks dar trys ciklo seansai. Visus juos pristatys projekto idėjos autorė, kino kritikė Neringa Kažukauskaitė, ne vienerius metus bendradarbiavusi su S. Macaičiu. „Į filmų programą atrinktos ne tik tos juostos, kurias Saulius mėgo, bet ir kurios atspindinti ryškius jo paties asmenybės bruožus. Šie filmai, sukurti režisierių, kuriais jis žavėjosi kaip asmenybėmis ir kurių kūryba nuosekliai domėjosi ir kurią labai vertino“, – teigia N. Kažukauskaitė.

S. Macaičiui skirtą renginių ciklą sudaro keturi seansai. Lapkričio 27 d. 19 val. bus pristatytas filmas „Sudie, mano karvide!“(rež. O. Joselianis). Gruodžio mėnesį numatyti „Vieversiai ant siūlų“ (rež. J. Mezelis) bei „Pomėgiai“ (rež. K. Muratova). Filmų ciklą lydės „Meno avilio“ sudarytas S. Macaičiui skirtas katalogas. Jame sudėti kino kritiko bičiulių, bendradarbių, kino kūrėjų atsiminimai, apžvelgiama S. Macaičio dovanota filmų, knygų kolekcija, išsamiai, su S. Macaičio tekstais, pristatomi visi ciklo filmai.

Įėjimas į seansus nemokamas, o prieš juos žiūrovams bus dovanojami katalogai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių