Menininkus į Kintus traukia „Pamario ženklai“

Liepos 23-31 dienomis Šilutės rajone, Kintų Vydūno kultūros centre, šurmuliuoja dailininkai ir muzikantai - čia įsikūrė jau 7-oji tarptautinė emalio ir muzikos laboratorija „Pamario ženklai”.

Ieško simbolių

Kaip pasakojo jos organizatorė Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė, septinti metai Kintuose vykstančiose meno laboratorijose siekiama studijuoti ir populiarinti metalo emalio technikos galimybes ir įvairovę, viešai pristatyti dailės ir muzikos kūrėjų kūrybos procesą bei sudaryti sąlygas skirtingų sričių menininkams kūrybiškai bendrauti.

„Pamario ženklai” - tai šio krašto legendų, istorijos, gamtos tradicijas atspindinčių ženklų ar simbolių ieškojimas, į kurį kartu leidžiasi dailininkai ir muzikai. Meno stovykla rengiama kasmet liepos pabaigoje Kintų Vydūno kultūros centre - istorinėje vietoje, kur gyveno ir mokytojavo žymus Lietuvos kultūros veikėjas, rašytojas ir filosofas Vydūnas.

Šiemet meno laboratorija vėl subūrė skirtingų sričių menininkus - metalo emalio specialistus ir muzikus - bendrai kūrybinei temai. Ji dedikuota Lietuvos tūkstantmečiui - 10 menininkų iš mūsų šalies ir Gruzijos savo kūriniuose atspindės ryškiausius pamario krašto istorinius įvykius, svarbiausias datas.

Kuria iš emalio

Anot rengėjų, šios laboratorijos ne tik skatina įvairių šalių dailininkų - metalo meno specialistų bendradarbiavimą. „Mūsų siekis - sudaryti sąlygas tobulėti jauniesiems Lietuvos ir regiono menininkams. Todėl norime įkurti kūrybinę bazę - taikomojo meno dirbtuves rekonstruojamame Kintų Vydūno kultūros centro ūkiniame pastate. Planuojame, kad ateityje jame nuolat veiks emalio meno ekspozicija ir vyks edukacinės meno programos“, - dalijosi sumanymais R.Tarvydienė, džiaugdamasi, kad šiemet dauguma laboratorijos dalyvių - jaunieji Vakarų Lietuvos menininkai.

Kintuose kuria emalio meistras iš Tbilisio Josefas Zangaladzė, Naujojoje Zelandijoje dabar gyvenanti Jurgita Ratkevičiūtė, vilniečiai Adomas Milukas, Eglė Čėjauskaitė ir Jurgita Erminaitė, klaipėdietė Neringa Poškutė, telšiškė Laima Andrijauskienė, šilutiškis Aurimas Liekis ir kintiškė Aušra Mačiulaitienė. Kūrybinėms dirbtuvėms, kaip kasmet, vadovauja kintiškis dailininkas Romas Tarvydas.

Su visų jų kūryba jau dabar galima susipažinti Vydūno kultūros centre veikiančioje parodoje.

Svečias iš Gruzijos

Menininkų kūrybinės stovyklos atidarymo šventėje liepos 23-iąją apdovanoti fotoakcijos „Diena su fotoaparatu“, skirtos Lietuvos vardo tūkstantmečiui įamžinti, dalyviai ir nugalėtojai, Rusnės salos teatras parodė spektaklį „Lietuva  (Lituae), arba Dialogas, kurio galėjo ir nebūti“ (scenarijaus aut. S.Knapkis, rež. D.Plikšnienė).

Kūrybinėje stovykloje kasdien kas nors vyksta. Menininkai ne tik kuria, semiasi profesinės patirties, bet ir kartu vakaroja, svetingai priima užklystančius smalsuolius.

Pertvarinio emalio meistras J.Zangaladzė iš Tbilisio kintiškių „Pamario ženklų“ laboratorijoje dalyvauja jau antri metai iš eilės. Jis - Gruzijoje garsus menininkas, žinomas restauratorius. Įvaldęs bizantiškojo emalio technologiją, todėl dažnai kviečiamas restauruoti emalio ikonas Gruzijos bažnyčiose. Šiemetės emalio laboratorijos dalyvius svečias plačiau supažindino su savo darbu ir kūryba, pasidalijo meistrystės paslaptimis.

Improvizuoja muzikantai

Dabar bet kurią dieną užsukusieji į Kintų Vydūno kultūros centrą gali stebėti ne tik dailininkų, bet  ir muzikantų kūrybinį procesą. Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos dėstytojas gitaristas Eugenijus Jonavičius ketvirti metai laboratorijoje kuria su jaunaisiais muzikos atlikėjais. Su vadovu muzikinę programą Lietuvos tūkstantmečio tema rengia klaipėdietis perkusininkas Mykolas Eiva ir telšiškis bosistas Paulius Stonkus.

Naujausi šiemetėje laboratorijoje menininkų sukurti emalio darbai ir gimę muzikos improvizacijos bus pristatyti per renginio uždarymą liepos 31-ąją 18 val. Vydūno kultūros centre.

O Klaipėdoje, Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, iki rugpjūčio 8-osios eksponuojami tarptautinių emalio ir muzikos laboratorijų „Pamario ženklai”, vykusių 2003-2008 m. Kintuose, 32-jų dalyvių darbai - visa 104 kūrinių kolekcija. Į uostamiestį atgabenta tai, kas laboratorijų metu sukurta iki šiol ir atiteko Vydūno kultūros centro muziejui. Kolekcija 2006-aisiais pristatyta Ispanijoje, Solo miesto emalio muziejuje, o šiemet, papildyta 7-ųjų „Pamario ženklų” laboratorijos dalyvių emalio kūriniais, nukeliaus dar ir į Vilnių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių