Quantcast

Menininkų grupė iš Berlyno „inges idee“ Vilniuje pristatys savo veiklą

  • Teksto dydis:

Daugiau kaip 20 metų menininkų grupė iš Berlyno „inges idee“ įvairiuose miestuose dirba prie projektų, skirtų viešajai erdvei. Žavėdami savo žaismingumu berlyniečiai kuria skulptūras, kurios suprantamos kone kiekvienam. Gruodžio 4–5 d. „inges idee“ menininkai Georgas Zey’us ir Axelis Lieberis Vilniuje pristatys savo veiklą ir surengs kūrybines dirbtuves studentams.

Jų logotipas beveik tobulas – mažoji „i“ su trema, t. y. dviem horizontaliais taškeliais. Raidės „ï“ vokiečių kalboje nėra, tai tik grupės „inges idee“ simbolis. Logotipą sukūrė grafikos dizaineris Knutas Bayeris, ir šis figūrą primenantis ženklas yra beveik tobulas, kadangi jis taip įkūnija Berlyno menininkų ketveriukės sąmojį ir dvasią, tarsi tai būtų jų pačių idėja.

Nuo 1992 m. Hansas Hemmertas, Axelis Lieberis, Thomas A. Schmidtas ir Georgas Zey’us drauge dirbo prie projektų, kurie užima tarpinę padėtį tarp dviejų polių – „meno statybos objektuose“ ir „meno viešojoje erdvėje“. Iš pradžių savo dėmesį sutelkę į Berlyną, vėliau – į visą Vokietiją, grupės „inges idee“ menininkai prieš kelerius metus pelnė ir tarptautinę šlovę, įgyvendindami dažniausiai su skulptūra susijusius sumanymus pagal viešus ir privačius užsakymus.

Tarp menininkų darbų – kas minutę pagal laikrodžio rodyklę besisukantis gatvės žibintas Linšiopingo (Švedija) geležinkelio stoties centrinėje aikštėje; Emsdeteno (Vestfalija) futbolo aikštė, per kurią teka upė, dalijanti ją į dvi dalis; arba 35 metrų aukščio lenktų formų vienišas elektros stulpas „Zauberlehrling“ („Burtininko mokinys“), pristatytas neseniai Oberhauzene vykusiame meno festivalyje „Emscherkunst 2013“.

Menininkų sėkmę lėmė tai, kad kurdami jie remiasi kasdienine patirtimi ir įprastinėmis situacijomis: „Mes dirbame su objektais, kurie pažįstami kiekvienam, tik apverčiame viską aukštyn kojomis. Mūsų darbų poveikis yra vien regimojo pobūdžio, jie suprantami visiems be išankstinių žinių“, – aiškina Hansas Hemmertas ir pasakoja apie „mėgėjišką žvilgsnį“ (patys menininkai taiko šį metodą), kuris laikomas kiekvieno „inges idee“ kūrinio išeities tašku.

Pranešimas ir diskusija
Trečiadienį, gruodžio 4 d., 19:30 val.
VDA ekspozicijų salė „Titanikas“, 112 auditorija, Maironio g. 6, Vilnius

Kūrybinės dirbtuvės
Ketvirtadienį, gruodžio 5 d., 10 val.
Vilniaus dailės akademija, Malūnų g. 5, Vilnius
Uždaras renginys studentams

Renginį organizuoja Goethe’s institutas kartu su Vilniaus dailės akademija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių