Quantcast

M.Budny savo darbus eksponuos Nacionalinėje dailės galerijoje

Penktadienį vakare Nacionalinėje dailės galerijoje pristatoma lenkų menininko Michał Budny personalinė paroda.

Parodos metu lankytojai ne tik apžiūrės eksponatais, bet ir pajus tamprų menininko darbų ir pastato, kuriame jie eksponuojami, ryšį. Norėdamas pabrėžti kūrinių ir ekspozicijos erdvės ryšį, menininkas darbus eksponuoja atskiros galerijos erdvėse: vestibiulyje, penktoje salėje. Pastarojoje demonstruojami pagrindiniai M.Budny darbai: didelė šalis, veidrodis, tuštuma, bedugnė,  kosmosas.

Pastarasis yra labai nedidelis. Šitaip M.Budny stengiasi parodyti, kad didžiulis kosmosas kasdieniame gyvenime yra labai mažas, o gal ir ne visai reikšmingas.

„Medžiagos, kurias naudoju savo darbams, yra gyvos – jas veikia laikas ir išorės jėga. Tad mano darbai nėra amžini, jie, kaip ir viskas aplinkui, gyvena, sensta. Aš taip stengiausi parodyti, kad yra svarbu ne tiek forma, kiek turinys. Nenorėjau, kad forma lemtų turinį, gal todėl šitie mano darbai nėra išbaigti“, - pasakojo menininkas.

M.Budny į Nacionalinę dailės galeriją atsivežė nuo 2008 m. sukurtus darbus. Menininkas pirmą kartą debiutavo 2003 m. Nestudijavęs dailės ir specialaus meninio išsilavinimo neturintis kūrėjas šiuo metu yra atpažįstamas daugelyje Europos valstybių, o jo darbai nuolat eksponuojami viename svarbiausių Lenkijos šiuolaikinio meno muziejų – Ujazdovskio pilyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių