Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje – „Kultūros naktis“

 • Teksto dydis:

Kaip ir kasmet LNDM muziejai ir galerijos kviečia praleisti „Kultūros naktį“ kartu ir šiam ypatingam birželio 17-osios vakarui rengia išskirtinę parodų, dirbtuvių ir renginių programą.

Vilniaus paveikslų galerija

„Kultūros naktį“ Vilniaus paveikslų galerijoje esate kviečiami nemokamai aplankyti istorinių XIX a. interjerų ekspoziciją, parodas „Iš nusidėjėlių didžiausia“: Vladislovo Neveravičiaus paveikslas „Atgailaujanti šv. Marija Magdalietė“ ir „Hommage donatoriams. Vilniaus paveikslų galerijos pradžia“ bei dalyvauti ekskursijoje „Ką šnabžda rūmų sienos?“. Ekskursijos metu išgirsite intriguojančią Chodkevičių rūmų istoriją, apžiūrėsite XIX a. interjerus bei sužinosite, kas gyveno rūmuose sovietmečiu. Tai reta galimybė aplankyti paslaptingus, net gotikos laikus siekiančius, muziejaus rūsius.

Darbo laikas: 14–21 val.

Ekskursijų laikas: 18 ir 19 val.

Būtina išankstinė registracija tel. (8 5) 261 1685, el. p. gidai.vpg@lndm.lt

Adresas: Didžioji g. 4, Vilnius

Taikomosios dailės ir dizaino muziejus

18.30 val. esate kviečiami į Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje vyksiantį koncertą-improvizaciją „Pasikleketavimas“.

Įkvėpti paukščių giesmės, drauge improvizuos Skirmanatas Sasnauskas (trombonas, dūdmaišis, balsas), sutartinių giedotojų grupė „Utara“, Agota Zdanevičiūtė (kanklės), Jurgis Jarašius (elektronika).

Renginio idėją įkvėpė paukščių stendas Vilniaus miesto Sapiegų parke, kuriame pasiskaičius apie tam tikrą paukštį galima pasiklausyti ir jo giesmės. Taip atsirado sumanymas praplėsti ir šiuolaikiškai interpretuoti vieną seniausių temų – paukščių balsus muzikoje. Ši teatralizuota muzikinė akcija sujungs senąsias kultūrines formas (sutartines), autentiškas liaudies dainas ir kanklių muziką bei unikalų paukščių balsų mėgdžiojimą šiuolaikinėmis meninės raiškos formomis –  improvizacija, ritmika, elektronika.

Darbo laikas: 15–22 val.

Adresas: Arsenalo g. 3A, Vilnius

Nacionalinė dailės galerija

18 val. esate kviečiami į Nacionalinė dailės galerijos kūrybines dirbtuves su Ukrainos menininkais „Ar tai kolonializmas?“.

Kūrybinėse dirbtuvėse bus gilinamasi į skirtingus būdus, kuriais skleidžiami kolonijiniai pasakojimai. Ar kultūra gali būti instrumentalizuota ir naudojama kaip priemonė primesti kolonijinį požiūrį? Ar įmanoma pademonstruoti kultūrinį pranašumą pasitelkiant nacionalinius patiekalus? Ar fotografo pasirinkta vizualinė strategija gali būti įvardijama kaip kolonijinis žvilgsnis? Siekdami atsakyti į šiuos klausimus ir iškelti kitus, dar sudėtingesnius, aptarsime vizualinius sprendimus, randamus artimoje aplinkoje (naujienų portaluose, viešajai erdvei skirtuose kūriniuose ir kt.) ir archyvine Lijos ir Andrijaus Dostlievų kūrybine medžiaga.

Būtina išankstinė registracija edukacija@ndg.lt

Ant Nacionalinės dailės galerijos fasado 22.30–2.00 val. žiūrovams bus rodomas projektas „Atraskite Ukrainą: dalelė po dalelės“. Tai – skaitmeninis meno kūrinys, kurį 2019 m. sukūrė medijų menininkų studijos „Rockn’n’Light“ komanda ir meno vadovė Taisa Poda iš Kyjivo. Judančių vaizdų ir Ukrainos elektroakustinio kolektyvo „Ptakh Jung“ muzikos sinergija fiksuoja 56 monumentalių mozaikų paviršius. Jie sukurti Ukrainos menininkų XX a. septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose ir yra tapę viešų diskusijų apie netolimos praeities atmintį ir paveldą objektu.

Darbo laikas: 13–21 val.

Adresas: Konstitucijos pr. 22, Vilnius

Vytauto Kasiulio dailės muziejus

„Kultūros naktį“ Vytauto Kasiulio dailės muziejuje kviečiama nemokamai aplankyti dvi parodas.

Parodoje „Šiuolaikinė Afrikos dailė: tapatybės svajos ir realijos“ susipažinsite su 15 šiuolaikinių Afrikos menininkų iš 6 valstybių. Ryškiaspalviais darbais pristatoma mažai žinoma Afrikos kasdienybė, tapatybės paieškos ir kviečiama atsisakyti stereotipinio mąstymo bei ieškoti bendrų sąlyčio taškų.

Parodoje „Paralelinis laikas“ pristatomas naujas žvilgnis į gerai žinomus lietuvių menininkus, dirbančius Niujorke ir Paryžiuje: Kęstutį Zapkų, Žilviną Kempiną, Vytenį Jankūną, Julių Ludavičių, Rūtą Jusionytę, Svajonę ir Paulių Stanikus. Joje eksponuojami ne tik autorių kūriniai, bet ir fotografo Arūno Baltėno nuotraukos bei interviu, atskleidžiantys svetur gyvenančių menininkų kūrybos užkulisius ir kasdienybę.

Darbo laikas: 14–21 val.

Adresas: A. Goštauto g. 1, Vilnius

Radvilų rūmų dailės muziejus

Radvilų rūmų dailės muziejuje „Kultūros nakties“ lankytojams siūloma iš arčiau susipažinti su trimis parodomis, kuriose pristatoma XX a. antrosios pusės nonkonformistinė kūryba ir šiuolaikinio meno instaliacijos.

Parodoje „Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“ pristatoma įspūdinga Vladimiro Tarasovo Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui dovanotos kolekcijos dalis. Specialiai šioje parodoje eksponuojami keturiasdešimties menininkų, kūrusių ideologinio diktato, cenzūros ir judėjimo laisvės ribojimo sąlygomis septintojo–devintojo dešimtmečių Sovietų Sąjungoje, kūriniai.

Emilijos Škarnulytės parodoje „Švytintys kambariai“ pristatomas vienas garsiausių menininkės kūrinių „t ½“, 2019 m. pelnęs Kyjivo šiuolaikinio meno centro „Ateities kartos meno prizą“ (Future Generation Art Prize). Posthumanistine, mitologiją tyrinėjančia įspūdingo formato audiovizualine instaliacija atkreipiamas dėmesys į šiandien itin svarbias gamtos ir žmogaus sąlyčio, klimato kaitos bei branduolinės energetikos temas.

Tomo Daukšos parodoje „Laimės švieselės“ apmąstomas tvarumas, perteklius, harmonija ir triukšmas kultūroje ir kasdieniame gyvenime bei meno ir dizaino ryšys. Iš pirmo žvilgsnio projektas atrodo neįpareigojantis, linksmas ir žaismingas, tačiau jame keliamas svarbus ir aktualus klausimas – ar vaisingos ir realios yra mūsų gamtos apsaugos ir tvaraus gyvenimo pastangos?

Darbo laikas: 18–21 val.

Adresas: Vilniaus g. 24, Vilnius

Parodų lankymas nemokamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių