Lietuvoje pirmą kartą vyks tarptautinis karinių orkestrų festivalis „Military Tattoo Lithuania“

Lietuvoje baigiantis rugpjūčiui pirmą kartą vyks tarptautinis karinių orkestrų festivalis, ketvirtadienį pranešė Lietuvos kariuomenė.

Pasak pranešimo, minint Laisvės dieną rugpjūčio 27–28 dienomis Vilniaus Katedros aikštėje bus išskirtinis vyks festivalis  „Military Tattoo Lithuania 2022“.

Festivalis organizuojamas ir skiriamas Lietuvos visuomenei kaip padėka už paramą Lietuvos kariuomenei bei NATO sąjungininkams, pažymima pranešime.

Rugpjūčio 27 dieną festivalis prasidės šventiniu dešimties NATO karinių orkestrų paradu nuo Lukiškių aikštės iki Katedros, kur ir bus pagrindinė renginio vieta.

Šventės dalyviams susirinkus aikštėje pasirodys kariniai orkestrai iš Belgijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų ir Vokietijos.

Pasirodymų metu orkestrai atliks nacionalinius ir tarptautinio pripažinimo sulaukusius populiarius kūrinius, žygiuos, formuos gyvuosius piešinius.

Renginyje taip pat pasirodys Garbės sargybos kuopa su defilė programa, senovinio pabūklo šaudymo komanda. Renginio pabaigoje Marijonas Mikutavičius pristatys Lietuvos kariuomenei skirtą naują muzikinį kūrinį, kurį atliks kartu su visais kariniais orkestrais.

Antrąją renginio dieną, rugpjūčio 28-ąją, Katedros aikštėje vėl bus galima išvysti NATO karinius orkestrus, kurie žiūrovams pademonstruos trumpas muzikines programas.

Pranešama, kad šiam festivaliui Katedros aikštėje bus sumontuotos amfiteatrinės tribūnos, kuriose galės susėsti daugiau nei 2 tūkst. žiūrovų.

Anglų kalboje vartojamas žodis „tattoo“ dažniausiai kelia asociaciją su tatuiruotėmis, bet šiuo atveju „Tattoo“ yra kilęs iš olandiško posakio „doe den tap toe“ (liet. laikas užsukti čiaupus), reiškiančio signalą karčiamų savininkams ir tuo pačiu kvietimą kareiviams sugrįžti į kareivines po vakarinių pramogų mieste, teigiama pranešime.

Ilgainiui toks būgnininkų bei trimitininkų kvietimas sugrįžti į kareivines savo tiesioginę prasmę prarado ir tapo vasaros metu organizuojamu karinių orkestrų festivaliu, į pasirodymus įtraukiant šviesų efektus, o XX amžiuje plačiai paplito po Europą, Afriką, Aziją bei Jungtines Amerikos Valstijas. Tokio pobūdžio renginiai išpopuliarėjo per Pirmąjį bei Antrąjį pasaulinius karus.NAUJAUSI KOMENTARAI

To Lietuva

To Lietuva portretas
Kokius dar kovinius orkestrus? Karinius.

Lietuva

Lietuva portretas
turi kovinius 5orkestrus maža šalis bet muzikantu daug .
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių