Quantcast

Labdaringos šunų parodos tikslas – vaikų švietimas

Sekmadienį į lengvosios atletikos maniežą vilniečius traukė neeilinės varžybos „Bigbank Match Show“. Tai ketvirtus metus surengta labdaringa šunų paroda.

Šis renginys vienu metu vyksta suburia šunų mylėtojus visose trijose Baltijos šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Jos metu surinktos lėšos bus skiriamos specialių poreikių turintiems vaikams, kuriuos lavinti padeda keturkojai. Paroda ypatinga ir tuo, kad joje laukiami ne tik kilmingi, egzotiškų veislių augintiniai, bet ir paprasti mišrūnai, juokais pristatyti kaip miksų veislės. Jie lygiomis teisėmis varžosi įvairiose rungtyse. Be nominacijos „Metų draugiškiausias žmogaus poelgis su šunimi“ komisija rinko laimėtojus tokiose nominacijose kaip „Metų BIG‘uodegis“, „Metų liežuvautojas“, „Holivudo ausytės“, „BIG‘sruoga“, „Auksinis balsas“, „Metų šešiakojis“.

Į kvietimą parodyti, pasidžiaugti ir kitus pradžiuginti savo šunų talentais vilniečiai atsiliepė noriai. Parodoje buvo galima išvysti pačių įvairiausių lankytojų augintinių: nuo auksaspalvių retriverių, renginio globėjos Skaivos Jasevičiūtės mylimų taksų, prancūzų buldogų, Jorkšyro terjerų iki Čihuahua, Samojedų, kurtų, biglių. Renginio metu taip pat pristatyta šunų drabužių kolekcija, kurios kelis modelius kuria dizaineriai Egidijus Rainys ir Lilija Larionova, vyko šunims skirtų reikmenų mugė ir veikė fotostudija.

Varžybose ne mažiau dėmesio ir aplodismentų už kilmingus konkurentus sulaukė šunys, kurie mylinčių šeimininkų laukė ir sulaukė globos namuose. Be kampelius įsirengusių veislynų parodos lankytojus priėmė ir gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ savanoriai, stoviniavę prie „Lesės“ labdaros parduotuvėlės. Jie noriai kalbėjo apie atstumtų gyvūnų priežiūrą, globos kultūrą, kasdienius iššūkius ir kvietė jei ne priglausti nelaimėlius, tai bent tapti jų laikinaisiais globėjais, padėti išgyti ir gyventi. „Netiesa, kad gyvūnas iš globos namų – prastesnis, kad kartą išduotas tampa pavojingas, piktas, sunkiai pritampantis. Atvirkščiai – jis jaučiasi dėkingas už namus, prisiriša prie naujų šeimininkų ir tampa tikru šeimos nariu. Džiaugiamės, kad žmonės tai vis geriau supranta, bet, deja, gyvūnų globos namai netuštėja, o pinigų jiems išlaikyti vis trūksta“, - „Vilniaus dienai“ sakė „Lesės“ savanorė Indrė. Jos nuomone, beglobių gyvūnų problemą iš dalies padeda išspręsti įvairios savanorystės programos bei sterilizacijos akcijos, tačiau veiksmingiausia ją spręsti nuo vaikų auklėjimo. Šalia gyvūno augantis, juo besirūpinantis, jį pažįstantis vaikas ne tik gauna teigiamų emocijų, bet ir pamažu tampa atsakingas, mylintis žmogus, kuris, jei neturėtų galimybės toliau auginti gyvūną, pasirūpintų naujais, jaukiais jo namais,  o ne išmestų į gatvę.

Tokį tikslą – skatinti vaikų edukacinius užsiėmimus su šunimis – ir kėlė labdaringa šunų paroda. Kaip ir Tarptautinės gyvūnų dienos proga, spalio 4-ąją, pradėta Lietuvos kinologų draugijos ir „Telebim-bam“ įkūrėjos Neringos Čereškevičienės iniciatyva „Gyvūnų kaspino mėnuo“. Jos dėka „SOS vaikų kaimo“ vaikams bus rengiami kaniterapijos edukaciniai užsiėmimai, skirti ugdyti vaikų socialinius gebėjimus, skatinti kūrybiškumą, didinti motyvaciją mokytis bei mokyti tinkamo elgesio su gyvūnais.


Šiame straipsnyje: šunų parodaVilniusaugintiniai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių