Quantcast

Ko reikia, kad šeimoje užaugtų naujas čempionas?

  • Teksto dydis:

Šiandien nė trijų milijonų gyventojų neturinčioje mūsų šalyje, vis blyksteli jaunieji talentai, kurie garsina savo šeimas, šalį, o minios gerbėjų juos pasitinka skanduodamos „Ačiū!“. Tūkstančiams vaikų naujais idealais jau yra tapę plaukikė Rūta Meilutytė, krepšininkai Jonas Valančiūnas, Donatas Motiejūnas, tenisininkas Ričardas Berankis, irkluotojas Jevgenijus Šuklinas, disko metikas Andrius Gudžius, šuolininkė Airinė Palšytė ir kiti naujieji šalies sporto talismanai. Pasirodo, jog tokioje mažoje šalyje gausu ateities čempionų, tačiau svarbiausias klausimas – ar atradus mažuosius perliukus sugebėsime juos išauginti bei kas svarbiausia padedant vaikui plėtoti savo talentą?

Kasmet Lietuvoje sužiba vis daugiau jaunųjų talentų, kuriems į pagalbą pirmiausiai skuba tėveliai, pastebėdami vaiko polinkius ir nukreipdami tinkama linkme. Atsakymus į klausimus „kaip užauginti čempionus, kaip juos motyvuoti, nukreipti tinkama linkme“, tiek maži, tiek dideli galės rasti šeštadienį vyksiančiame didžiausiame sportui skirtame renginyje Lietuvoje – „Vilniaus sporto mugėje 2013“.

Dukart pasaulio ir kartą Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionas, olimpinio sidabro laimėtojas Andrejus Zadneprovskis sako, kad labai daug priklauso nuo trenerio patirties sporte ir jo gebėjimų suprantamai perteikti vaikui pagrindines žinias. „Kol vaikai mažesnio amžiaus psichologinis pasiruošimas dar nėra toks svarbus, tačiau kuo labiau kyla meistriškumas ir kuo reikšmingesnės varžybos prasideda, tuo labiau pajuntama jo įtaka. Labai daug reiškia ir tai, ar vaikui nuoširdžiai patinka sporto šaka ir darbas su treneriu. Aplinka gali padėti, tačiau niekas taip gerai tavęs nemotyvuos siekti pergalių, kaip tu pats“, – sako čempionas.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro rinkodaros skyriaus vedėja Asta Grabliauskienė teigia, jog tėvų pagalba turi nemažą įtaką, tačiau lemiamus sprendimus sulaukęs tam tikro laiko priima jau pats vaikas. Vienas svarbiausių dalykų vaikams renkantis sportą ir nuosekliai lankant treniruotes – trenerių autoritetas. „Treneriai tampa lyg antraisiais tėvais, kurie padeda tau daryti teisingus pasirinkimus ne tik varžybų, bet ir gyvenime“, – pastebi A. Grabliauskienė. Ji pabrėžia, jog ypač didelio populiarumo pastaruoju metu susilaukia plaukimo treniruotės, kurias per mėnesį aplanko apie 2500 vaikų. Galima drąsiai teigti, jog plaukimo maniją Lietuvoje paskatino „auksinės žuvelės“ R. Meilutytės pavyzdys bei didelis pasaulio žiniasklaidos dėmesys jos sėkmės istorijai.

Šį šeštadienį, „Vilniaus sporto mugės 2013“ metu tėvai ir vaikai galės susitikti su miesto sporto klubų ir mokyklų treneriais, paklausyti specialių pranešimų, paskaitų, pamatyti naujoves sporto prekių ir įrangos srityje bei išsamiai susipažinti su daugybe sporto šakų bei joms atstovaujančių klubų. Galbūt mugės metu gauta patirtis ir sukeltas entuziazmas nuves jaunąją kartą čempionų keliu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių