Quantcast

„Klasika visiems“ šiemet kviečia atlikti A. Vivaldžio „Magnificat“

  • Teksto dydis:

Pernai susidomėjimo sulaukusio ir nemažai klausytojų sutraukusio muzikinio projekto „Klasika visiems“ organizatorius – Vilniaus universiteto (VU) kultūros centras – muzikos raštą pažįstančius klasikos entuziastus į projektą kviečia registruotis ir šiemet.

Užsirašę dalyviai kartu su VU meno kolektyvais gruodžio 14 d., šeštadienį , 19 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje galės atlikti vieno žymiausių baroko epochos meistrų Antonijaus Vivaldžio „Magnificat“.

Renginio dalyviai kartu su VU chorais „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro musica“ (vadovė Rasa Gelgotienė) koncerto dieną nuo 10 val. ryto mokysis kūrinio partijų, repetuos su solistais ir orkestru, o vakare klausytojus pakvies į koncertą, kuriame nuskambės gausaus atlikėjų būrio atliekamas A. Vivaldžio chorinis šedevras. VU kamerinis orkestras (vadovas Paulius Bernardas Koncė) koncerto pradžioje pagrieš dvi šio kompozitoriaus simfonijas, kurios supažindins „Klasika visiems“ dalyvius ir su instrumentine didžiojo italų meistro kūryba.

Solo partijas atliks Gunta Davidčuka (sopranas, Latvija), Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Tomas Pavilionis (tenoras). Diriguos VU chorų meno vadovė R. Gelgotienė.

Švietimo ir mokslo ministerijos remiamo projekto tikslas – įtraukti muziką mėgstančius žmones į gyvą muzikavimą, priartinti juos prie klasikinės muzikos lobyno, bendrame skambesyje suvienyti visų muziką mėgstančiųjų balsus ir skleisti kūrybingo bendradarbiavimo idėjas.

„Pernykštė patirtis parodė, kad Lietuvoje yra daugybė gabių, talentingų, muzikinį išsilavinimą turinčių žmonių. Norisi juos padrąsinti ir paraginti prisijungti prie projekto, muzikuoti gyvai bei pažinti naujus klasikos kūrinius“, – sakė VU kultūros centro vadovė ir projekto iniciatorė R. Gelgotienė.

Visi norintieji dalyvauti kviečiami registruotis elektroniniu paštu projektas@klasikavisiems.lt arba telefonu 861399802. Daugiau informacijos apie projektą: www.klasikavisiems.lt . Mėgstančius klasikinę muziką, bet nepažįstančius natų, „Klasika visiems“ rengėjai kviečia gausiai rinktis pasiklausyti koncerto gruodžio 14 d. 19 val. Įėjimas nemokamas.

Antonijus Vivaldis (1679–1741) Venecijoje gimęs ir ilgus metus joje dirbęs italų baroko kompozitorius, smuikininkas virtuozas ir katalikų dvasininkas. Dėl rusvos plaukų spalvos Raudonuoju kunigu vadintas kompozitorius sukūrė savitą instrumentinės ir vokalinės muzikos stilių, visiems gerai pažįstamą iš populiariųjų „Metu laikų“.

A. Vivaldžio „Magnificat“ – didingas religinis himnas chorui, solistams ir orkestrui, parašytas pagal evangelisto Luko tekstą (Lk, 1, 46-55), kuris prasideda žodžiais „Mano siela šlovina Viešpatį“. Kūrinyje išreiškiamas Mergelės Marijos džiaugsmas, laukiant Kūdikėlio Jėzaus gimimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių