Kitą savaitę Vilnius pakvies į juvelyrikos parodą „Amber Trip“

Kovo 12 dieną Vilniuje duris atvers didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė juvelyrikos paroda „Amber Trip 2014", kurioje bus pristatomi profesionalų gintaro ir juvelyrikos dirbiniai iš viso pasaulio. Dešimtmetį gyvavusi paroda šiais metais organizuojama jau 11-ą kartą.

„Amber Trip“ paroda ir Lietuvos sostinė Vilnius tapo Baltijos regiono juvelyrikos sostine, į kurią atvyksta profesionalų meną pristatančios juvelyrikos bendrovės iš įvairių pasaulio šalių. Paroda organizuojama jau 11-ą kartą ir yra itin svarbus kasmetinis įvykis visai juvelyrikos visuomenei: profesionalams ir dizaineriams, gamybos organizatoriams ir praktikams, juvelyrikos pramonės atstovams, technologinių gaminių, prietaisų, įrenginių gamintojams“, – teigia parodą organizuojančios bendrovės „Amber Trip“ vadovas Giedrius Guntorius.

Kaip ir kasmet, keturias dienas vykstančioje parodoje bus galima susipažinti su gintaro ir juvelyrikos dirbinių rinkos tendencijomis, pamatyti naujausius pasaulio profesionalių juvelyrų darbus, įsigyti ar užsisakyti išskirtinį autorinių papuošalų, juvelyrinių akmenų. Ilgamete darbo su juvelyrika patirtimi dalinsis žinomiausi jos atstovai iš Lietuvos, Rusijos, Vokietijos, Lenkijos, Švedijos, Suomijos ir kitų šalių.

„Šiemetinę „Amber Trip“ parodą atidarys ir pirmąkart joje lankysis naujasis Kaliningrado gintaro gamyklos („Kaliningradskij jantarnyj kombinat“) generalinis direktorius Michailas Zacepinas. Šios gamyklos atstovai pasidalins įžvalgomis, ko tikėtis gintaro žaliavos rinkoje“, – sako parodą organizuojančios „Amber Trip“ vadovas.

Parodos dienomis vyks tarptautinis juvelyrikos konkursas „5D“, jame dalyvaus juvelyrai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Nyderlandų, Lenkijos, Vokietijos ir kitų šalių. Parodos lankytojų laukia didžiulė staigmena – parodoje bus pristatyta 11 gražiausių gintaro akmenų ir jo dirbinių iš asmeninės šviesaus atminimo prezidento Algirdo Mykolo Brazausko asmeninės kolekcijos. Prieš 11-ką metų jo ekscelencija atidarė pirmąkart organizuotą „Amber Trip“ parodą.

„Sukūrėme savo istoriją ir tradicijas, bet nesustojame – naujas dešimtmetis mums bus lyg naujas puslapis ir sudėtingesnis startas: sieksime dar daugiau plėstis, tobulėti, kad parodos organizavimas būtų kilstelėtas į aukštesnį produkcijos kokybės ir jos pateikimo lygį“, – teigia G. Guntorius.

Geologų duomenimis, 90 proc. visų pasaulyje žinomų gintaro klodų glūdi rytiniame Baltijos jūros pakraštyje, Kaliningrado srityje. Parodos organizatorė „Amber Trip“ siekia, kad Lietuva, garsėjanti kaip gintaro šalis, labiau reprezentuotų Baltijos regioną.

Specializuotoje juvelyrikos parodoje šiais metais dalyvauja daugiau kaip 100 dalyvių – įmonių iš Lenkijos, Rusijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Turkijos ir kitų šalių. Tarp parodos dalyvių apie 60 proc. yra gintaro verslo atstovų, o apie 40 proc. sudaro profesionalūs Baltijos šalių juvelyrai ir kiti šios srities profesionalai iš viso pasaulio, atvežantys į Lietuvą savo dirbinius.

Didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė juvelyrikos paroda „Amber Trip 2014" vyks kovo 12-15 dienomis Vilniuje, viešbučio „Radisson Blu Hotel Lietuva“ konferencijų centre, Konstitucijos pr. 20.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių