Quantcast

Kelionė laiku A. Mamontovo ir “Foje” koncerte

Pastarąjį kartą gerbėjai legendinę Lietuvos grupę “Foje” scenoje matė prieš šešiolika metų. Šeštadienio vakarą jie vėl buvo kartu grandioziniame koncerte sostinėje!

“Šiandien keliausime laiku. Grosime nuo naujausių iki seniausių dainų. Su kiekviena daina visi darysis vis jaunesni. Koncerto pabaigoje čia bus vien kūdikiai”, - šmaikščiai savo 30-ies metų sceninės veiklos jubiliejui paminėti skirtą koncertą „AM+FOJE=30” pradėjo Andrius Mamontovas.

Su ištikimiausiais gerbėjais – jų “Siemens” arenoje buvo tūkstančiai – A. Mamontovas sveikinosi keliskart. Kartu su juo scenoje buvo visi kada nors buvę grupės “Foje” nariai – puikūs muzikantai ir Andriaus bičiuliai.

Per visą daugiau kaip dvi valandas trukusį koncertą buvo sugrotos visos žymiausios, hitais tapusios “Foje”, paties Andriaus dainos. Su jomis buvo susietos ir vizualizacijos.

Neabejotiną įspūdį visiems gerbėjams paliko daina “Saulės miestas”. Platforma, ant kurios stovėjo A. Mamontovas, nuskambėjus pirmiesiems dainos akordams pradėjo kilti aukštyn. Visą areną nušvietusios mobiliųjų telefonų švieselės priminė žvaigždėtą dangų.

Vėliau scenoje su grupe “Foje” pasirodė ir viešnia iš Vokietijos – Loreta. Būtent jos balsas skamba viename “Foje” albumų – 1991 m. išleistame “Gali skambėti keistai.”

Visą koncertą muzikantai publikai neleido prisnūsti. Prieš dainą “Mono arba Stereo” A. Mamontovas paklausė: “Ar atsinešėt su savimi daug energijos?” Publika garsiai šaukdama įrodė, kad tikrai taip.

“Nes jos prireiks, - tarė Andrius ir pridūrė: - Aš treniravausi visus 30 metų.“

Netrūko ir kitų staigmenų. Staiga vidury koncerto po salę virš gerbėjų galvų pradėjo siūbuoti didžiulis šviestuvas, prieš tai buvo paleistas grupės narių pokalbių garso įrašas, pralinksminęs visus susirinkusius.

„Nuostabus koncertas. Dievinau „Foje“, iki šiol be galo žaviuosi Andriumi – kaip muzikantu ir kaip asmenybe. Buvo labai gera išgirsti seniai gyvai girdėtas dainas ir pamatyti daug metų scenoje kartu negrojusius muzikantus“, - džiaugėsi Karolina, atšokusi ne tik koncertą Vilniuje, bet ir prieš tai buvusius šio turo koncertus Klaipėdoje, Kaune ir Šiauliuose.

Paskutine koncerto daina pasirinkta "Laužo šviesa" pakėlė iš vietos net ir sėdinčius. Koncertą nuolat skandavę "Foje" vardą gerbėjai gausiomis ovacijomis dėkojo muzikantams: šaukė, plojo, švilpė, trypė kojomis. Ir šie, jau palikę sceną vėl į ją sugrįžo! O grįžę sugrojo legendinėmis tapusias dainas "Kitoks pasaulis" ir "Žvaigždės kartais krenta". Tačiau minia muzikantų taip lengvai nepaleido. Beprotišką šurmulį sukėlė jie prisikvietė juos dar kartą. Ir tada nuskambėjo atsisveikinimo daina "O, mano saule".

1983-iųjų rudenį A. Mamontovas (vokalas, mušamieji), Arnoldas Lukošius (klavišiniai) ir Darius Tarasevičius (boso gitara) Vilniaus 18-oje vidurinėje mokykloje (dabar – Antakalnio vidurinė mokykla) įkūrė grupę "Sunki muzika". Tai ir buvo vienos populiariausių Lietuvoje roko grupių "Foje" gyvavimo, taip pat ir paties A. Mamontovo – muzikanto, prodiuserio, aktoriaus – kūrybinės veiklos pradžia.NAUJAUSI KOMENTARAI

plikis

plikis portretas
kada nustos ta idiota garbinti
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių