Kalėdas pasitiko su Enya muzika

Šeštadienio vakarą Lietuvos muzikos žvaigždės "Siemens arenoje" Kalėdas sutiko su airių atlikėjos Enya muzika. Daininkė pasaulyje geriausiai žinoma dėl savo svajingų, kone paslaptingų ir mistiškų kūrinių. Žinomiausias Enya dainas Vilniaus publikai atliko tokios Lietuvos scenos žvaigždės kaip Rūta Ščiogolovaitė, Evelina Sašenko, Erica Jennings. Joms pritarė ir Donato Katkaus diriguojamas Šv. Kristoforo orkestras.

Pats koncertas sulaukė ir prieštaringų išankstinių vertinimų. Pati Enya, pasirodo, apie organizuojama koncertą net nebuvo informuota, o jos leidimo naudoti originalias dainas nebuvo atsiklausta. Organizatoriai, pripažinę šią savo klaidą, sumokėjo baudą Enya autorines teises ginančiai kompanijai „Sony/ATV Publishing“. Vis dėlto, šie nesklandumai renginio nesustabdė.

Kilęs bruzdesys neatbaidė ir Vilniaus auditorijos. "Siemens arena" tegul ir nebuvo pilna, bet bent 4-5 tūkstančių žmonių auditoriją pavyko surinkti.  Susirinkusieji atstovavo pačioms įvairiausioms amžiaus grupėms. Salėje galėjai pamatyti ir senjorų, ir jaunimo, ir vidutinio amžiaus žmonių, ir vaikų.

Regis, būtent pastariesiems koncertas ir paliko didžiausią įspūdį. Žvelgdami į sceną jie kartais atrodė tiesiog užburti. Enya muzika maišyta su šviesų šokiu bei vaizdais  didžiuliame ekrane už scenos, todėl  pats koncertas labiau priminė audialinių ir vizualinių menų samplaiką.

Kad ir skambiai pavadintas “kalėdiniu”, šou praktiškai apsiėjo be šios šventės elementų. Viena po kitos skambėjo žinomiausios Enya dainos. Atlikėjos keisdavo viena kita atlikusio po kelis kūrinius, o tarp jų pasirodymų skambėdavo instrumentiniai interliudai.

Ko gero, įsimintiniausiu vakaro numeriu būtų galima vadinti dainą “May It Be”. Ji geriausiai žinoma dėl jos panaudojimo filmo “Žiedo Brolija” garso takelyje. Būtent šis kūrinys sulaukė bene gausiausių publikos aplodismentų.

Pasitelkiant apšvietimą, vaizdo projekcijas bei mistišką Enya muziką, kuri savyje tarsi sumaišo klasikos, ambient, folk, o kartais ir elektronikos žanrus, arenoje buvo bandoma kurti kone pasakišką atmosferą. Susirinkusiųjų reakcijos būta nevienareikšmiškos. Kai kurie akivaizdžiai šiek tiek nuobodžiavo, o kiti atrodė visiškai įtraukti į Enya muzikos pasaulį.NAUJAUSI KOMENTARAI

eleonora

eleonora portretas
nuostabus koncertas. man- tai šventė.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių