Quantcast

Jubiliejinėse „Sirenose“ - dėmesys klasikai

Rugsėjo 26 d. prasidėsiantis Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ šiemet aidės jau 10 kartą. Žiūrovams bus pristatytos net 3 premjeros, o festivalį atidarys režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Peras Giuntas“.

Šiemet „Sirenų“ festivalyje bus atsigręžta į klasiką. Netradiciškai interpretuotų klasikinių spektaklių maratoną pradės teatro režisieriaus Oskaro Koršunovo Norvegijoje režisuotas spektaklis „Peras Giuntas“, kuris pačiam autoriui atnešė geriausio Norvegijos režisieriaus apdovanojimą.

„Nenorime nuobodūs, nenorime būti hermetiški, nenorime būti teatras-muziejus ir galvoti tik apie uždarą scenos erdvę, todėl visus tuos metus bandėme tas ribas praplėsti. Sugriauti ketvirtą sieną ir išeiti savo problematika ir forma žymiai toliau už teatro ribų“ – sakė „Sirenų“ meno vadovė Audra Žukaitytė.

Per šių metų „Sirenų“ festivalio dienas bus galima išvysti net 10 lietuviškų spektaklių, iš kurių, bus pristatytos net 3 premjeros: intymi Oskaro Koršunovo „Žuvėdra“, Ynnos Ross spektaklis apie holokaustą „Mūsų klasė“ bei Euripido kūrinių įkvėptas Kostantino Bogomolovo – „Mano tėvas – Agamemnonas“.

„Man atrodo kad labai svarbus dalykas yra būtent lietuviška programa. Mes, žinoma, daugiau kreipiame dėmesį į užsieniečius, bet užsieniečiai atvažiavę čia daugiau kreipia dėmesį į lietuvišką programą. Festivalis pasitarnavo tam, kad užsieniečiai pamatytų daugiau lietuviško teatro ir pakviestų tą teatrą į užsienio festivalius“, - sakė „Sirenų“ meno tarybos pirmininkas Oskaras Koršunovas.

Festivalyje taip pat bus parodyti Lietuvos ar užsienio kritikų dėmesio sulaukę Eimunto Nekrošiaus, Gintaro Varno, Jono Vaitkaus, Vido Bareikio, Rugilės Barzdžiukaitės, Pauliaus Ignatavičiaus darbai. Užsienio programoje spektaklius rodys 5 trupės iš skirtingų šalių: Norvegijos, Gruzijos, Italijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos. O patį festivalį vainikuos jau trečiąkart į „Sirenas“ atvykstanti teatro grupė „The Tiger Lillies“.

Taip pat rugsėjo 26-28 dienomis „Sirenose“ trečiąkart bus surengta tarptautinė jaunųjų teatro kritikų konferencija. O „Sirenų“ klubo programa po spektaklių kvies į diskusijas apie spektaklius ir festivalio reikšmę su pačiais kūrėjais. Žiūrovai bus kviečiami ir į nemokamus vakarinius variantus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių