Jemene protestuojantys studentai ragino prezidentą atsistatydinti

Keli tūkstančiai jaunų jemeniečių šeštadienį susirinko sostinės Sanos centre, ragindami šalies prezidentą Ali Abdallah Saleh pasekti Egipto vadovo Hosni Mubarako pavyzdžiu ir atsistatydinti, pranešė vienas naujienų agentūros AFP korespondentas.

"Po Mubarako dabar Ali eilė", - skandavo dalis iš maždaug 4 000 protestuotojų, kurių dauguma buvo studentai.

Vėliau demonstrantai patraukė prie Sanos universiteto. Ten kai kurie šaukė: "Nešdinkis, nešdinkis, Ali!", o kiti skandavo: "Žmonės nori, kad režimas kristų."

Iki vidurdienio vietos (11 val. Lietuvos) laiku protestuotojai pasiekė Jamalo Abdel Nassero (Džamalio Abdel Nasero) alėją, esančią už maždaug 500 metrų nuo Tahriro aikštės, kurią buvo užėmę valdančiosios partijos šalininkai.

Penktadienį tūkstančiai demonstrantų išėjo į Jemeno sostinės gatves švęsti Egipto prezidento nuvertimo, nurodė vienas AFP žurnalistas.


Šiame straipsnyje: Jemenas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Hosni Mubarako nuvertimo pamokos Lietuvos gyventojams, siekiantiems atsikratyti Rusijos paliktos nomenklatūros valdžios Taikingų protestų organizavimui pakanka apie dešimt žmonių grupės. Milžiniško Egipto atveju organizatorių buvo apie penkiolika. Būtina naudoti Interneto anonimiškumą, kad išvengti policijos sekimo, skleisti dezinformuojančius gandus apie ketinimus, kad apgauti policijos šnipus, organizuoti bandomasias demonstracijas nepasiturinčiuose miestų kvartaluose, prieš kuriant realių veiksmų planus, bei sudaryti programas savaitinėms protesto akcijoms, kad išsaugoti energiją. Renkant žmones demonstracijoms vargingesniuose miestų rajonuose, geriausia kalbėti ne apie demokratiją, o apie skolas, kainas, minimalų atlyginimą, normalaus maisto trūkumą. Į demonstracijas verta atsinešti tai, kas praverstų būtiniausiai medicininei pagalbai. Bandomosios demonstracijos varginguose rajonuose leidžia suvokti, kiek žmonių dalyvaus ir kaip greitai demonstracija juda gatvėmis. Tuos skaičius galima panaudoti planuojant didesnes demonstracijas miestų centruose. Jei nomenklatūra pasamdo banditus atakuoti demonstrantus, besiginant tinkamiausia yra pasidalinti į tris grupes. Viena su įrankiais ardo statinių akmenis, antra perduoda tuos akmenis prie barikadų, o trečia - ginasi. Prieš kiekvieną protestą paskleisti klaidinančius gandus, kur vyks sekantis protestas. Susitikimai su valdžia bei derybos, kuriuos taip mėgsta A.Kubilius, dažniausiai baigiasi besiderančiųjų papirkimu arba įbauginimu. Todėl neverta gaišti laiko, klausant papirktų ar įbaugintų žmonių patarimų.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių