Quantcast

Išsiilgusiems Paryžiaus – gražiausių prancūziškų dainų kolekcija

  • Teksto dydis:

Jei taip ir neradote laiko nuvykti į Paryžių, neskubėkite ieškoti paskutinės minutės skrydžių. Šv. Kotrynos bažnyčia netrukus virs jaukia „Cafe de Paris“. Tad net neperžengdami Vilniaus senamiesčio ribų, atsidursite kitame pasaulyje, sukurtame iš gražiausių prancūziškų melodijų. Jas atliks gitaristas, kompozitorius, vokalistas Chrisas Ruebensas kartu su savo ansambliu.

Belgijoje gimęs ir augęs Ch. Ruebensas gitara groti pradėjo būdamas devynerių. Besigilindamas į šio instrumento paslaptis, atlikėjas dar išmoko groti fliugelhornu ir baritonhornu, kuriais 17 metų muzikavo pučiamųjų orkestre. Jau tuomet Ch. Ruebensas domėjosi ne tik klasika, bet ir įvairiais kitais muzikos stiliais bei teatro kombinacijomis, kas atsispindi dabartinėje atlikėjo kūrybinėje veikloje.

Lietuvoje talentingas muzikantas atsidūrė 2008 metais, kuomet buvo pakviestas tapti Baltijos gitarų kvarteto nariu. Šalia daugybės koncertų, jis randa laiko pedagoginei veiklai – savo meistriškumu ir patirtimi dalijasi su jaunaisiais gitaristais. 

2012 metais ieškodamas naujo skambesio savo kūrybai, įkūrė „Chris Ruebens Ensemble“. Jame be paties gitaristo, groja klavišininkas Vytautas Bikus, nultiinstrumentalistas Saulius Petreikis ir būgnininkas Andrius Kairys. Ansamblis atlieka plataus muzikinio spektro kompozicijas, siekia atskleisti įvairias muzikos spalvas, nuotaikas, nespraudžia jos į vienokius ar kitokius rėmus, tuo pelnydamas publikos simpatijas.

Prieš metus „Chris Ruebens Ensemble“ išleido debiutinį albumą „The Yellow Duck“. Jis išrinktas geriausiu iš penkių Nepriklausomuose muzikos apdovanojimuose („The Independent Music Awards“, IMA) nominuotų instrumentinės muzikos albumų. Už šį Lietuvos ansamblio albumą balsavo klausytojai iš viso pasaulio, o varžėsi jis su tūkstančiais pretendentų iš JAV, Azijos, Afrikos, Australijos, Grenlandijos ir Europos.

Programoje „Cafe de Paris“ taip pat neegzistuoja muzikiniai rėmai.  Joje netrūksta subtilios elegancijos, žaismingos romantikos, spontaniškų proveržių. Tad net ir gerai žinomas E. Piaf, T. Dutronc, J. Brel, G. Brassens ir kt. repertuaras skambės žaviai „ruebensiškai“. Jei norite išgirsti kaip tai skamba, lapkričio 6 d. paskirkite muzikinei kelionei į Paryžių. Jos pradžia 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių