Quantcast

Gyvūnų dienos proga - sostinėje neįprasta eisena

  • Teksto dydis:

Artėjant Tarptautinei gyvūnų dienai, rugsėjo 27 d. Kaniterapijos asociacija rengia gyvūnų eiseną, kurios metu bus siekiama atkreipti dėmesį į kaniterapijos (užsiėmimų su specialiai parengtais šunimis) galimybes Lietuvoje ir prašoma įteisinti III lygio kaniterapiją. 

Eisenos dalyviai 12 val. žygiuos nuo skverelio, esančio prie Gedimino pr. 9 pastato iki Sveikatos apsaugos ministerijos.

Kaniterapijos asociacijos prezidentės J. Jusionytės teigimu, pagrindinis rengiamos eisenos tikslas – pažymėti informacinės kampanijos, skirtos kaniterapijai, pradžią ir atkreipti valstybės institucijų bei visuomenės dėmesį į būtinybę reglamentuoti šiuos užsiėmimus. „Kaniterapija Lietuvoje kol kas dar tik skinasi kelią. Siekiame, jog visuomenė sužinotų apie šių užsiėmimų teikiamą naudą, o III lygio kaniterapija būtų įtraukta į Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytą Sveikatingumo paslaugų sąrašą. Tai leistų užtikrinti, kad kaniterapijos užsiėmimus galėtų vykdyti tik tam ypač gerai pasirengę specialistai bei tinkamai paruošti, sertifikuoti šunys“, – pasakoja J. Jusionytė.

„Suprasdami, kad sveikatos apsaugos srityje yra daugiau prioritetinių sričių, kurioms privaloma skirti išskirtinį dėmesį, mes neprašome jokios finansinės paramos – šiuo metu jau turime pirmuosius du apmokytus ir specialius sertifikatus gavusius šunis, tad III lygio kaniterapijos užsiėmimus, padedami specialistų, pavyzdžiui, medikų, psichologų, pedagogų, praktiškai galėtume pradėti jau dabar“,  – teigia J. Jusionytė.

Kaniterapijos asociacijos prezidentė tikisi, kad eisenoje dalyvaus pusšimtis gyvūnų. „Gyvūnų eisenoje kviečiame dalyvauti visus keturkojų šeimininkus su savo augintiniais.  Eisenoje dalyvaus ir abu Lietuvoje esantys specialiai kaniterapijos užsiėmimams apmokyti ir sertifikatus gavę šunys“, – pasakoja J. Jusionytė.

Užsiėmimai su specialiai paruoštais šunimis, skirti terapiniams tikslams, yra plačiai vykdomi Jungtinėse Amerikos Valstijose, Skandinavijoje. Kaniterapija yra reglamentuota ir kaimyninėje Lenkijoje, kur taip pat įteisinta kaniterapeuto specialybė. Užsiėmimų su šunimis naudą patvirtina ir daugybė mokslinių tyrimų. Vaikai, augantys su šunimis turi ženkliai mažesnę galimybę susirgti alergijų formomis, susijusiomis su astmos atsiradimu1. Yra nustatyta, kad užsiėmimai su šunimis teigiamai susiję su vaikų nuotaika ir jų dėmesio sutelkimu2. Taip pat bendravimas su šunimis padeda susitelkti ir koncentruotis vaikams sergantiems hiperaktyvumu3. Tyrimais įrodyta, kad vaikai, kurie auga bendraudami su šunimi, yra labiau pasitikintys savimi4, yra labiau empatiški bei linkę turėti daugiau hobių bei užsiimti tokia veikla kaip, pavyzdžiui, sportas5.

Siekdami užtikrinti eisenos dalyvių ir kitų miestiečių saugumą, organizatoriai prašo laikytis pagrindinių renginio taisyklių:

• Gyvūnai, dalyvaujantys eisenoje, privalo būti pririšti prie pavadėlio.
• Eisenoje dalyvaujantys šunys privalo būti su antsnukiais, nebent jie yra išlaikę Vilniaus miesto savivaldybės patvirtintą bei Lietuvos kinologų draugijos vykdomą šunų socializacijos testą.
• Eisenos dalyviai prašomi neleisti gyvūnų pernelyg arti vienas kito, kad tarp jų nekiltų konfliktų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių