„Grammy“ laimėtojas C. Currie su savo perkusininkų grupe atvyko į Vilnių

  • Teksto dydis:

Ketvirtadienį prasideda Tarptautinis aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“. Pirmąjį koncertą rengia žymus amerikiečių ansamblis „Portland Percussion Group“. O jau spalio 23 d., Nacionalinėje filharmonijoje britų muzikos garsenybė, „Grammy“ laimėtojas Colin Currie surengs pasirodymą su savo vadovaujama mušamųjų virtuozų grupe „Colin Currie Group“.

Pasaulio atlikėjai nenori pasiduoti pandemijai – C. Currie su mušamųjų grupe saugiai atskrido į Vilnių. Atlikėjai iš Didžiosios Britanijos atvyko gavus specialų vyriausybės leidimą bei atlikus būtinus COVID-19 testus. „Gaidoje“ rengiami užsienio menininkų pasirodymai apskritai turbūt bus paskutiniai užsienio atlikėjų koncertai Lietuvoje šį sezoną.

Britų perkusijos virtuozas C. Currie jau yra pažįstamas sostinės publikai. Prieš dvejus metus festivalyje „Gaida“ jis pademonstravo stulbinamą solinį „kūno perkusijos“ pasirodymą perpildytoje filharmonijos salėje su Nacionaliniu simfoniniu orkestru: tąkart jis sulaukė netgi daugiau ovacijų, nei garsiojo Philipo Glasso „Double Piano Concerto“ atlikimas. Šį kartą „meistriškiausias ir drąsiausias pasaulio perkusininkas“ (anot savaitraščio „Spectator“) atvyko į Vilnių su savo vadovaujama, kritikų liaupsinama grupe. „Colin Currie Group“ atveža įspūdingą programą, sudarytą iš bene ryškiausių šio laikmečio kūrinių mušamiesiems.

Ansamblio gimimas 2006 m. susijęs su kultinio amerikiečių minimalisto Steve’o Reicho muzika: atlikėjai susibūrė šio kompozitoriaus šedevro „Drumming“ atlikimui. Kompozitoriui britų interpretacija taip patiko, jog dienraščiui „The Irish Times“ jis sakė: „Tiesiog abstulbau išgirdęs Colino Currie ir jo grupės „Drumming“ atlikimą „Southbank“ centre. Tai buvo meistriška, labai ekspresyvu ir visiškai nauja“.

Vėliau, 2014 m., grupė parengė pasaulinę S. Reicho Kvarteto dviem fortepijonams ir dviem vibrafonams premjerą taip pat Londono „Southbank“ centre, mat ansamblio lyderis C. Currie yra „Southbank“ reziduojantis menininkas.

Su S. Reicho Kvartetu „Colin Currie Group“ daug gastroliavo Jungtinėje Karalystėje, Europoje, Azijoje, Amerikoje. O šiuo metu S. Reichas kuria naują stambios formos kūrinį specialiai ansambliui „Colin Currie Group“, kurio premjera numatyta 2021 m. Draugystę su žymiuoju kompozitoriumi savotiškai vainikavo nominacija „Gramophone“ apdovanojimui geriausio naujosios klasikos albumo kategorijoje už antrąjį grupės diską su S. Reicho muzika. Tai buvo S. Reicho kūrinių, parengtų Louis Vuittono fondo rezidencijos metu Paryžiuje 2017 m., įrašai.

Pasaulio perkusininkų elitui priklausančio ansamblio lyderis ir solistas C. Currie bendradarbiauja su daugeliu garsių dabarties kompozitorių. Jis parengė tokių žymių autorių kūrinių premjeras, kaip Louisas Andriessenas, Jamesas MacMillanas, Elliottas Carteris, Einojuhani Rautavaara, Julia Wolfe ir daugelis kitų. Vilniuje taip pat rengiamasi pasaulinei premjerai – „Colin Currie Group“ atliks naują kompozitoriaus, Nacionalinės premijos laureato Ryčio Mažulio kūrinį. O paties koncerto programa bus sudaryta iš bene ryškiausių šio laikmečio kūrinių mušamiesiems, tarp kurių ypatingą vietą užims Philipo Glasso ir Johno Lutherio Adamso muzika.

C. Currie yra 2010 metų „Grammy“ statulėlės laimėtojas. „Colino Currie vadovaujami atlikimai pavyzdiniai. Kiekvienas pasirodymas veikia kaip gerai suteptas mechanizmas, atlikėjai sklandžiai migruoja nuo vieno instrumento prie kito. Atrodo, kad jie visiškai atsipalaidavę, tačiau juk žinome, koks mažas žingsnelis scenoje skiria nuo nesėkmės“, – rašė „Daily Telegraph“ apie „Colin Currie Group“.

„Grammy“ laimėtojo ir jo kolektyvo „Colin Currie Group“ koncertas – spalio 23 d. Nacionalinėje filharmonijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių