Quantcast

Garsi šiuolaikinio šokio choreografė pirmąkart su programa atvyksta į Vilnių

  • Teksto dydis:

Šį sekmadienį, lapkričio 24 d., vilniečiai ir miesto svečiai turės išskirtinę galimybę susipažinti su visame pasaulyje pripažintos choreografės Rosannos Gamson kūryba. Šiuolaikinio šokio festivalio „Bičių sąskrydis’5” uždaromojo vakaro metu Menų Fabrike LOFTAS R. Gamson pristatys savo trupės ir lietuvio Petro Lisausko bendrą šokių projektą.

„Rosanna Gamson/World Wide” trupės nariai į Vilnių atvyko jau ketvirtadienį ir iki sekmadienio intensyviai ruošis pasirodymui. Po choreografinės dalies renginio žiūrovus ir dalyvius džiugins atlikėjos Eglės Sirvydytės koncertas.

Rosanna Gamson – iš Niujorko kilusi choreografė, kuri su 1997 m. suburta trupe „Rosanna Gamson/World Wide” jau užsitarnavo vardą šiuolaikinio šokio gerbėjų rate visame pasaulyje. Nuo pat susikūrimo trupė aktyviai kuria šokio teatro spektaklius ir dalyvauja projektuose JAV, Kanadoje, Meksikoje ir Europoje. Rosanna Gamson pasižymi tuo, kad šokio teatro spektaklius drąsiai kuria ne tik teatruose, bet ir netradicinėse šokiui erdvėse – universitetuose, meno galerijose ir muziejuose.

Petras Lisauskas – vienas produktyviausių naujosios kartos Lietuvos šiuolaikinio šokio šokėjų ir  kūrėjų, aktorius bei asociacijos „Žuvies akis“ narys. Jis aktyviai kuria ir bendradarbiauja su Lietuvos ir kitų šalių choreografais. P. Lisauskas su R. Gamson susitiko šokio festivalyje Lenkijoje, susipažinę su vienas kito kūryba abu choreografai nusprendė pabandyti kurti kartu. Pasirodymas festivalyje "Bičių sąskrydis" pažymės šių kūrėjų bendradarbiavimo pradžią.

„Festivalis "Bičių sąskrydis" visuomet stengiasi skatinti įvairiausias šokėjų bendradarbiavimo formas, todėl šiam naujai besimezgančiam projektui reiškiame didelį palaikymą. Jis padės priartinti Lietuvos šiuolaikinį šokį prie pasaulinio lygio”, – teigia festivalio „Bičių sąskrydis‘5“ organizatorius Giedrius Kalinauskas.

„Bičių sąskrydis‘5“ organizatorius taip pat sakė besidžiaugiantis, kad festivalio uždaryme koncertuos būtent E. Sirvydytė.

„Nepaprastai malonaus tembro jaunoji kūrėja jau įrodė, jog savo pasirodymais nepalieka abejingų –  jos besiklausant atsiveria naujos muzikinės erdvės, o nuoširdumas tiesiog užburia. Viso festivalio metu stengėmės šokiu perteikti nesuvaidintas emocijas ir taip pasiekti žiūrovų širdis. Todėl Eglės koncertas puikiai pažymės festivalio uždarymą – tai bus jauku ir nepaprastai artima“, – teigia G. Kalinauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių