Quantcast

Fotografijų paroda – Trakų ežero dugne

Jau ketvirtus metus iš eilės "Nardymo akademija" kviečia į unikalią povandeninę fotografijų parodą "Aqualangas". Šį savaitgalį paroda nugrims į Galvės ežerą.

Ši nuo 2010-ųjų gyvuojanti pramoga vis dar nemokama, tačiau norintys ją išvysti prašomi iš anksto registruotis tinklalapyje aqualangas.lt.

Projekto koordinatorė Loreta Eimontaitė tvirtino, kad parodos nuotraukos buvo padarytos ten pat, kur jos eksponuojamos, – po vandeniu.

"Siekdami, kad kuo daugiau žmonių dalyvautų projekte, mes rengėme informacinius renginius, kuriuose žmonės galėjo išbandyti povandeninę fotografiją. Duodavome jiems fotoaparatą ar kamerą, jie išbandydavo ir galėdavo dalyvauti fotografijų konkurse", – apie projekto eigą pasakojo L.Eimontaitė. Būtent konkurse nugalėjusios nuotraukos ir džiugins nardytojus Galvės ežere.

Projekto koordinatorė teigė, kad vienas šio projekto tikslų – parodyti žmonėms, jog Lietuvos vandenys taip pat tinkami nardyti ir grožiu nė kiek nenusileidžia šiltųjų kraštų jūroms.

Taip pat norima įrodyti, kad nardymas nėra bauginantis ar brangus užsiėmimas. "Iš esmės tu gali turėti kaukę bei vamzdelį ir pamatyti labai gražių dalykų: žuvų, medžių šaknų po vandeniu, kaip saulės spinduliai krinta ant liepto polių ar ant akmenų. Tomis nuotraukomis mes parodome žmonėms, kad akimirkų, kurias galima užfiksuoti Lietuvos vandenyse, irgi yra labai daug. Norisi, kad žmonės tiesiog perliptų per savo baimę ir turėtų galimybę vykstant projektui nemokamai pasiėmę vamzdeliavimo įrangą panardyti ir pasigrožėti fotografijomis", – sakė L.Eimontaitė.

Parodoje eksponuojami ir fotografų mėgėjų, ir profesionalų darbai, o patys kadrai – iš viso pasaulio. L.Eimontaitė užsiminė, kad nuotraukose užfiksuotos ne tik lietuviškų vandenų gelmės, bet ir svetimi kraštai: Egiptas, Meksika. Tačiau norint visa tai pamatyti – teks panerti.

Organizatoriai prašo visus norinčius pasigrožėti paroda iš anksto užsiregistruoti, kad atvykus nepritrūktų įrangos.

KUR? Trakuose, Galvės ežere.

KADA? Rugpjūčio 10 ir 11 d.

KIEK? Nemokamai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių