Festivalyje „Loftas Fest“ – ypatingas dėmesys menininkams ir duoklė muzikai

 • Teksto dydis:

Rugsėjo 9–12 dienomis Vilniaus Naujamiestyje skambės jau dešimtąjį kartą vykstantis nemokamas miesto muzikos ir menų festivalis „Loftas Fest“.

Šiemet, kaip ir pernai, išlaikyta „Raudono siūlo“ tradicija, kuomet vieną iš atlikėjų lankytojai galės sekti per visą festivalį. Šiais metais „Raudono siūlo“ atlikėjas turės net 5 skirtingus pasirodymus skirtingomis festivalio dienomis.

Šįmet „Raudono siūlo“ atlikėjas – „Vilniaus Energijos“ ir „Sheep Got Waxed“ grupių narys, elektroninės muzikos atlikėjas bei prodiuseris Adas Gecevičius. Visai neseniai, Adas kartu su Vilte Ambrazaityte išleido naują albumą „Dėl žalio žolyno“. Tai debiutinis dviejų muzikantų tandemas, iš kurio gimė elektroninės lietuvių liaudies muzikos albumas.

Festivalio metu pasirodys ir muzikos inkubatoriaus „NOVUS“ finalininkai – „Skaptetas“, „loroparquette“ ir konkurso nugalėtoja tapusi „Jausme“, kurią žiūrovai pamatys ir išgirs pagrindinėje scenoje sekmadienį.

Šiemet – ypatingas dėmesys menininkams, jų pasirodymams bei meninėms instaliacijoms.

E. Mačiulskytės nuotr.

Festivalio metu bus galimybė išvysti ​​Artūro Areimos teatrą su spektakliu „Hamletmachine“, kurį pristatė svarbiausioje pasaulio scenoje – Avinjono festivalyje, Prancūzijoje. „Nuepiko dance company“ su spektakliu „Perdegimas“, už kurį vienas šokėjų Marius Pinigis pernai gavo auksinį scenos kryžių, su menininke Marina Abramovič tapatinama Monika Dirsytė, šokio hipnozė su neįprastu tandemu Valerija ir Jaroška, kaimynai latviai su eksperimentinės muzikos performansu Othala Trio ir kiti. Prie meninių performansų šiemet gausu ir šviesos instaliacijų, parodų bei nemokamų ekskursijų. Nepaisant didelio menininkų būrio - festivalio organizatoriai tikina, kad nepaisant to, jog šįmet ypatingai didelis būrys menininkų ir jų instaliacijų, visgi muzika išliks pagrindiniu šventės elementu.

G. Kaškelio nuotr.

Jau paskelbti penktadienio ir šeštadienio pagrindiniai festivalio atlikėjai. Penktadienį sienas drebins „ba.“ bei „toro bravo“, o šeštadienį sielas ir širdis judins „Petunija“, Giedrė ir Evgenya Redko.

Festivalis „Loftas Fest“ vyks rugsėjo 9–12 d., Vilniaus Naujamiestyje, buvusios „Elfa“ gamyklos teritorijoje. Iš viso festivalyje veiks septynios scenos, kuriose pasirodys daugiau kaip 60 atlikėjų ir didžėjų, bus rodomos meno instaliacijos ir performansai, vyks naujų „Open Gallery“ darbų pristatymas.

Visi festivalio renginiai yra nemokami, tačiau būtina nemokamai užsiregistruoti bilietų platinimo sistemoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių