Quantcast

Fado su Joana Amendoeira

  • Teksto dydis:

Į ilgesingą meilės šalį rugpjūčio 14 dieną nuneš koncertas Lietuvos technikos bibliotekos kieme. Jausmingus meilės išgyvenimus atskleis portugališka fado muzika ir kerintis atlikėjos Joana‘os Amendoeira balsas.

Muzikos žanras fado kilęs iš Portugalijos. Tai ilgesinga ir kartu melancholiška muzika, kuri atspindi nelaimingą meilę, išdavystę, neviltį ar net mirtį. Dainos atliekamos jausmingai, dažniausiai moters, kuriai pritaria du gitaristai.

Joana Amendoeira – profesionali fado atlikėja iš Portugalijos. Su šiuo muzikos žanru moteris nesiskiria jau beveik dvidešimt metų. Jau 1995 m. J. Amendoeira buvo apdovanota kaip geriausia jaunoji fado atlikėja. Praėjus keleriems metams išleido pirmąjį albumą. Didžiausios šlovės atlikėja sulaukė 2004 m., kai pelnė „Prémio Revelação“ apdovanojimą.

Bėgant laikui J. Amendoeira fado dainų atlikimas tobulėja ir pavergia ne tik Portugalijos, bet ir kitų šalių didžiąsias scenas. J. Amendoeira yra koncertavusi Belgijoje, Egipte, Prancūzijoje, Graikijoje, Italijoje, Indijoje, Nyderlanduose, Brazilijoje, Ispanijoje, JAV, Rusijoje. Tai jau nebe pirmas jos koncertas ir Lietuvoje.

Šiuolaikinis fado kritikuojamas dėl to, kad yra paveiktas popso scenos muzikos. XXI amžiuje fado atlikėjai pritaikė pianino, smuiko ir net akordeono garsus. Naujojo fado atlikėjų karta stovi ant skiriamosios linijos tarp tradicijų ir populiariosios muzikos. Fado vakaras su J. Amendoeira unikalus tuo, kad atlikėja ant scenos  pasirodys kartu Pedro Amendoeira, skambinančiu portugališka gitara, Rogerio Ferreira, kuris meistriškai valdo fado gitarą, ir Paulo Paz, kuris groja kontrabosu. Vakaro metu skambės originalios senojo fado melodijos. J. Amendoeira balso skambesį papildys tik styginiai instrumentai.

Fado deive vadinama J. Amendoeira dainuoja portugališkai, tačiau jos atliekamų dainų pagrindines mintis gali suprasti net tie, kurie nemoka portugalų kalbos. Atlikėja savo balsu ir emocijomis sugeba perteikti pagrindines mintis ir išgyvenimus, kurie yra užkoduoti dainose.

Tradicinės portugališkos dainos rugpjūčio 14 dieną skambės Lietuvos technikos bibliotekos kieme (Šv.Ignoto g. 6, Vilnius).NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių